Domů » Bleskovky » iOS 12.0.1: Apple u nových iPhonů opravil problémy s nabíjením a Wi-Fi

iOS 12.0.1: Apple u nových iPhonů opravil problémy s nabíjením a Wi-Fi

Jak už to tak při uvádění nového produktu na trh býva, ne všechny kusy jsou vždy bezchybné. Nedávno se například objevil problém s novými iPhony Xs a Xs  Max, který způsoboval výpadky při nabíjení. Pokud nebyla rozsvícena obrazovka, nenabíjel se. Naštěstí pro Apple se ale nejednalo o hardwarový problém, ale o věc, kterou lze vyřešit softwarově.


Problém s nabíjením nepostihl všechny kusy, nicméně kvůli medializaci se o problému hodně mluvilo. Apple naštěstí vzniklou situaci vyřešil velmi rychle a vydal aktualizaci softwaru s označením iOS 12.0.1. Ta mimo zmíněný problém řeší také připojování Wi-Fi k pomalejšímu 2,4GHz pásmu, namísto upřednostňování 5 GHz pásma.

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Aktualizace řeší několik dalších detailů. Za zmínku stojí například nedostupné Bluetooth připojení a popisky v některých aplikacích. Majitelé iPadů budou jistě rádi až zjistí, že klávesa „?123“ se opět vrátila na původní místo do virtuální klávesnice. iOS 12.0.1 vyšel jako oprava chyb a nelze tedy čekat nové funkce.

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.

12 komentářů

 1. shd (neregistrovaný)

  a co ten predny fotak, to tiez opravia ?

  Foti to, ako keby sa clovek v kupelke 2 hodiny maloval. otras.

  • no vidis … a takhle ti iPhone usetri 2 hodiny v koupelne … no neber to :-D

  • Tam není co opravovat. Je to kombinace více snímku s různou expozicí, což sníží kontrast. Fotka je v pořádku. V pořádku není to, na co jsme zvyklí;)

   • imperator

    No uni – odvážne tvrdenie – cítim silný hate ?

   • J, mnozí zde se neumí moc realitou a fakty poprat…:D

   • shd (neregistrovaný)

    podla teba je znizenie kontrastu to, ze ta umela inteligencia zmaluje ako lacnu stetku? no veru to nie je v poriadku vyzerat ako niekto, kto pojde aj za 5 korun.

    tie fotky su naozaj otras a natahuje ma z nich. v LG to bolo zapnute tiez, ale nie je to az take okate a navyse sa to da vypnut..

   • Jde o to, ze ten fotak dela, co ma, zadny beautygate, jen podle me fotky moc vyhlazuje, klidne bych bral radsi vice sumu nez vyhlazovani.

   • shd (neregistrovaný: Žádný takový post processing tam není. Nastuduj, ať neděláš ze sebe šaška…

    lukass71: J, pro spokojenost všech by to chtělo mít možnost práce s ISO apod., prostor pro 3rd party SW. Stock je nastavený jak je.

   • lol (neregistrovaný)

    uniho dnesna davka jablcneho zakalu splnena. Ale stale si neodpovedal na otazku, ktory z novych modelov iPhone od Apple si kupis?

   • Ty ses tim unim uplne posedlej :D

   • Tak to je samozřejmě ale věc, která zajímá víc z nás, kdy už konečně přijde ten Den D :DD

   • lololol (neregistrovaný)

    A pritom tu odpoved aj tak vsetci vieme, len cakame na oficialnu vymluvu, ktoru uni zverejni :D

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *