Domů » Bleskovky » iOS 12.0.1: Apple u nových iPhonů opravil problémy s nabíjením a Wi-Fi

iOS 12.0.1: Apple u nových iPhonů opravil problémy s nabíjením a Wi-Fi

Jak už to tak při uvádění nového produktu na trh býva, ne všechny kusy jsou vždy bezchybné. Nedávno se například objevil problém s novými iPhony Xs a Xs  Max, který způsoboval výpadky při nabíjení. Pokud nebyla rozsvícena obrazovka, nenabíjel se. Naštěstí pro Apple se ale nejednalo o hardwarový problém, ale o věc, kterou lze vyřešit softwarově.

Problém s nabíjením nepostihl všechny kusy, nicméně kvůli medializaci se o problému hodně mluvilo. Apple naštěstí vzniklou situaci vyřešil velmi rychle a vydal aktualizaci softwaru s označením iOS 12.0.1. Ta mimo zmíněný problém řeší také připojování Wi-Fi k pomalejšímu 2,4GHz pásmu, namísto upřednostňování 5 GHz pásma.

Aktualizace řeší několik dalších detailů. Za zmínku stojí například nedostupné Bluetooth připojení a popisky v některých aplikacích. Majitelé iPadů budou jistě rádi až zjistí, že klávesa „?123“ se opět vrátila na původní místo do virtuální klávesnice. iOS 12.0.1 vyšel jako oprava chyb a nelze tedy čekat nové funkce.

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.
Subscribe
Upozornit na
guest
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments