Domů » Bleskovky » iPhone Xs Max má nejlepší displej na trhu, uvádí DisplayMate

iPhone Xs Max má nejlepší displej na trhu, uvádí DisplayMate

Redakce DisplayMate nedávno testovala displej smartphonu Samsung Galaxy Note9 a udělila mu vysoké hodnocení A+ za perfektní zobrazovací schopnosti ve všech podmínkách. Stejnou známku nyní obdržel i iPhone Xs, který si navíc vysloužil speciální ohodnocení „Best Smartphone Display Award“, tedy nejlepší displej použitý ve smartphonu.

V některých kategoriích překonává Galaxy Note9

Displej iPhone Xs Max překonal rekordy v mnoha kategoriích, které DisplayMate testuje. Použitý OLED panel má například nejvyšší přesnost barev, která je vizuálně nerozlišená od dokonalé. Dále se chlubí velmi vysokým celoobrazovkovým jasem (660 nitů při 100 % APL), vysokým kontrastem, nejnižší odrazivostí obrazovky (4,7 %) nebo nejmenší změnou jasu při měnícím se úhlu pohledu.

Hardwarové parametry iPhone Xs Max
Systém: iOS 12
Rozměry: 157,5 x 77,4 x 7,7 mm, Hmotnost: 208 gramů
Čipset: Apple A12 Bionic, 7nm
RAM: 4 GB, Interní paměť: 64/256/512 GB, Pam. karta:
Displej: OLED, 6,5", Super Retina, 1242 × 2688 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 7 Mpx, Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
Konektor: Lightning
Baterie: 3174 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Test byl realizován na iPhone Xs Max, ale dá se předpokládat, že kvality displeje menšího iPhone Xs budou na podobné úrovni. Doufáme, že na kvalitu displeje nebude mít příliš velký vliv jeho původ – u letošních iPhonů si je prý Apple nechává vyrábět jak u Samsungu, tak u LG, z testu však není patrné, od kterého výrobce panel pochází. Kompletní test si můžete projít na stránkách DisplayMate.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
47 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments