Domů » Bleskovky » iOS 11: push vyzvedávání pro Gmail i sdílení Wi-Fi hesla s přáteli

iOS 11: push vyzvedávání pro Gmail i sdílení Wi-Fi hesla s přáteli

Uživatelé Gmailu určitě potěší příjemná novinka, která přijde s výchozím systémových klientem v iOS 11 – obnovení push vyzvedávání pošty, díky čemuž e-maily nebudou chodit s mírným zpožděním, ale upozornění na ně opět dostanete okamžitě.

Právě kvůli tomuto omezení se v minulosti řada uživatelů rozhodla výchozí e-mailovou aplikaci od Applu opustit a přejít přímo na e-mailové klienty od Googlu (Gmail nebo Inbox), které podporu pro Push obsahují.

Odstranění push doručování z výchozí e-mailové aplikace v iOS nebyl problém Applu, k zamezení funkcionality došlo na straně Googlu, ale nyní to vypadá, že se jablečný gigant s Googlem domluvil.

A v iOS 11 se objevila ještě další zajímavá fičura – sdílení hesla pro Wi-Fi síť s přáteli ve vaší blízkosti. Pokud se tedy připojíte do nějaké nové zabezpečené sítě, automaticky budete moci tyto údaje nasdílet přátelům v dosahu; ti už pak nebudou muset heslo vyplňovat.

iOS 11: přehled novinek, které se naučí iPhony a iPady

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

5 komentářů

  1. Výborně Apple, obojí bylo ve Windows Phone už minimálně před 3 lety.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).