iOS 10 obsahuje vtipnou chybu: kombinací tlačítek „zmrazíte“ svůj iPhone

Uživatelé objevili další vtipný bug v operačním systému iOS 10.3, kvůli kterému dojde k dočasnému zamrznutí iPhonu či iPadu. My jsme celý postup vyzkoušeli na redakčním iPhone 7 Plus s iOS 10.3.1 a během několika vteřin telefon skutečně přestal reagovat a zasekl se. Je ale velice nepravděpodobné, že byste tuto kombinaci tlačítek vyvolali úmyslně, tudíž při běžném provozu nemáte šanci bug objevit.

ios_centrum

Pokud si ale chcete vyzkoušet, zda chyba funguje i na vašem jablečném zařízení, postupujte následovně (i když nejsou hlášeny žádné chyby, které by po těchto krocích způsobily ztrátu dat či poškození telefonu, mějte na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí):

  1. tahem prstu odspodu nahoru vytáhněte nabídku ovládacího centra
  2. zde si vyberte jedno z tlačítek ve spodní části (baterka, minutka, kalkulačka nebo fotoaparát)
  3. jedno z těchto tlačítek stiskněte společně s tlačítky pro AirDrop a NightShift režim
  4. jakmile tuto trojkombinaci stisknete „správně“, iPhone na několik vteřin zamrzne
  5. v případě, že systém stále reaguje, zkuste tento „trojhmat“ provést vícekrát za sebou :-)

https://www.youtube.com/watch?v=pQqyX4h8I1I

Po několika vteřinách (cca 10 až 15) by se měl systém sám restartovat a následně se vrátit do původního stavu. Na novějších iPhonech s Force Touch displejem je nasimulování této chybky o něco složitější, nicméně po několika pokusech se vám pravděpodobně zadaří, stejně jako nám na redakčním kusu.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku