Domů » Bleskovky » iOS 10 beta naznačuje voděodolnost příštích iPhonů

iOS 10 beta naznačuje voděodolnost příštích iPhonů

Ve třetí beta verzi systému iOS 10 byla objevena nová funkce, o které se zatím Apple nikde nezmínil – po připojení nabíječky do vlhkého nebo mokrého konektoru se objeví výzva k jejímu odpojení a vysušení portu. Současné iPhony řad 6s a SE jsou dle všeho na tuto funkci připravené a obsahují ve svých útrobách čidlo vlhkosti, proč tedy Apple tuto funkci softwarově otevírá až nyní?

iphone liquid

Může se jednat o náznak několikrát spekulovaného tématu, že příští generace iPhonů nabídne voděodolnost. Podobně to totiž funguje i u Samsungu Galaxy S7 (edge), přičemž zobrazená informace má sloužit pro ty uživatele, které by napadlo svůj telefon bezprostředně po „koupeli“ nabíjet, čímž by mohlo dojít ke zkratu.

Současné iPhony sice voděodolné nejsou, takže by se do kontaktu s vodou v zájmu uživatele dostat neměly, u příští generace však může být Lightning konektor s požehnáním Apple vlhký.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
17 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments