Domů » Bleskovky » Intel se chce zcela zbavit mobilních modemů. Bude mít zájem Apple?

Intel se chce zcela zbavit mobilních modemů. Bude mít zájem Apple?

V minulém proběhlo poměrně nečekané urovnání vleklých soudních sporů mezi Applem a Qualcommem. Obě společnosti se na místo právních bitev domluvily na vzájemné budoucí spolupráci, což vytrhlo trn z paty zejména Applu. Ten totiž konečně získal spolehlivého dodavatele 5G modemů pro budoucí iPhony, neboť sázka na konkurenční Intel skončila fiaskem. Intel nebyl schopný plnit termíny je dost možné, že si jeho inženýři po oznámení smíru Qualcommu a Applu oddechli; pár hodin nato totiž Intel vydal oficiální zprávu, že trh s mobilními modemy nadobro opouští.

intel 5G

Koupí si Apple modemovou divizi od Intelu?

I přesto ale ještě bude muset splnit nasmlouvané zakázky, takže je vysoce pravděpodobné, že ještě v letošních iPhonech potečou data skrze LTE modemy od Intelu. Šéf Intelu Bob Swan se nijak netají tím, že by rád celou věnující se mobilním modemům odprodal. Jedním z možných zájemců by mohl být překvapivě přímo Apple, který touží vyvíjet v rámci osamostatnění 5G modemy vlastními silami. Než však začínat na zelené louce, bylo by pro něj jednodušší převzít rozpracované projekty od Intelu; ten má totiž v plánu zbavit se jak zaměstnanců, tak kompletního portfolia patentů, návrhů modemů apod.

Pokud by Apple skutečně modemovou divizi od Intelu koupil, dá se předpokládat, že bude modemy od Qualcommu využívat pouze krátkou dobu, než si vyvine na základě know-how od Intelu vlastní čipy. Scénář pro nejbližší budoucnost iPhonů je ale jasný – letos 4G modemy od Intelu, příští rok 5G od Qualcommu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments