Domů » Bleskovky » Intel a MediaTek uzavírají partnerství. Těšme se na počítače s integrovanou 5G konektivou

Intel a MediaTek uzavírají partnerství. Těšme se na počítače s integrovanou 5G konektivou

Společnost MediaTek uspořádala v noci na dnešek tiskovou konferenci se spoustou zajímavých novinek. Kromě mobilního vlajkového čipsetu Dimensity 1000 oznámila čínská firma partnerství s Intelem, kterému pomůže dodat do počítačů 5G konektivitu.

Intel se dlouho snažil vyvíjet 5G modemy sám, dokonce je měl dodávat i do iPhonů, avšak tento podnik dopadl neslavně; Intel svoji modemovou divizi prodal Applu a první „Always Connected“ počítače s Windows pohánějí procesory od Qualcommu.

intel mediatek

Spolupráce s MediaTekem tak dává Intelu naději, že si bude moci v tomto segmentu počítačů také urvat kus koláče, byť na první ochutnávku si ještě nějaký čas počkáme – první počítače s procesory Intel a modemy od MediaTeku spatří světlo světa až na začátku roku 2021. V první vlně se má jednat o počítače Dell a HP.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
MarekN
Anonym
MarekN
Offline

No, tak to potěš koště! Mediatek nikdy…

Vaclavek
Uživatel
Vaclavek
Offline

Mám Redmi note 8 pro s novým MediaTek Helio G90T a nemám s ním žádný problém.

_qam_
Uživatel
_qam_
Offline

Líbí se mi, jak vždycky přijde nějaký moula s telefonem za 5k a začne vykládat, jak s tím nemá žádný problém. Já mám s Xiaomi problémy i na telefonech za 12 tisíc a to to nemusí být podprůměrná střední třída. Takže buď máš nízké nároky (pak sem nelez a nepiš o „žádných problémech“ , nejsi ničím vypovídající) nebo klasicky jak každá socka máš problémů desítky, ale nebudeš to přiznávat.
Ať tak nebo tak, už raději nepiš.

shepii
Uživatel
shepii
Offline

Líbí se mi, jak vždycky přijde nějaký moula a začne tady ostatním vykládat, co kdo může a nemůže psát, kdo sem může a nemůže chodit, kdo má a nemá jaké problémy. Někdo s Androidem umí, tak nemá problém se smartphonem za 5k, ty s Androidem očividně neumíš, tak je jasné, že budeš mít problém i se smartphonem za 30k. Takže starej se o sebe a ostatní nech, ať si dělají co chtějí jo? Na tvoje poučování tady opravdu není nikdo zvědavý.