Instalujeme BlackBerry Desktop Manager (průvodce)

BlackBerry Desktop Manager je software, který umožní zálohovat a synchronizovat vaši “ostružinu” s počítačem. Na CD, které obdržíte v balení společně s BlackBerry je pravděpodobně některá ze straších verzí, proto doporučuji z webu BlackBerry stáhnout poslední verzi. K dispozici je jak pro PC tak verze pro Mac. Minulý týden vyšla nová verze 5.0.1.37, ke které se vztahují veškeré pořízené snímky v tomto průvodci. Během níže popsané instalace se v mém případě nevyskytnul žádný problém.

Instalační průvodce vás provede celým postupem krok za krokem a není potřeba mít žádné speciální znalosti. Tento text původně vyšel na autorově blogu Hansgut.com, který se problematice BlackBerry věnuje.

1. Po spuštění staženého souboru se zobrazí formální uvítací okno a jako další potom okno pro výběr země. V mém případě se správně zvolila položka Česká republika.

- -

2. Po výběru země a kliknutí na Next zvolíme kam se program nainstaluje. Jako výchozí Cílová složka se nabídne C:\Program Files\Research In Motion\BlackBerry. Předvolenou složku jsem ponechal a klepl jsem na Next. Další dialog umožní vybrat Typ instalace a jako u většiny programů je na výběr Typická nebo Vlastní. Já ponechal Typickou a pokračoval dále.

- -

Pokud zvolíte Vlastní budete mít následující možnosti:

-

3. Dialogové okno Možnosti médií umožní nainstalovat BlackBerry Media Sync a Roxio Media Manager. Osobně jsem nikdy ani jednu z uvedených možností neinstaloval a pro synchronizaci hudebních souborů používám Windows Media Player. Ve výchozím nastavení je položka BlackBerry Media Sync zatržena.

-

4. Další dialogové okno Možnosti připojení nám umožní nastavit zda budeme BlackBerry propojovat s firemním nebo osobním e-mailovým účtem. V případě tohoto průvodce jsem zvolil integraci s firemním e-mailovým účtem a v následujícím dialogovém okně jsem vybral BlackBerry Enterprise Server (BES), který používáme. V mém případě se jedná o BES pro IBM Lotus Domino.

- -

5. Po zvolení správného BES serveru nás čeká volba, zda se má vytvořit zástupce na ploše, zda se bude spouštět program po startu počítače a zda má dojít ke zjištění aktualizace software.

-

6. Kliknutím na Instalovat se zahájí proces instalace programu do počítače. Po úspěšné instalaci bude potřeba restartovat počítač.

- -

První spuštění BlackBerry Desktop Managera
1. K počítači jsem připojil BlackBerry prostřednictvím USB.
2. Na dotaz, zda zapnout režim velkokapacitní paměti jsem zvolil NE.
3. Z nabídky Start – Všechny programy – BlackBerry jsem spustil aplikaci BlackBerry Desktop Manager.
4. Pokud máte BlackBerry zabezpečené, budete vyzváni k zadání hesla pro připojení.

-

5. V případě, že jste jako e-mail zvolili firemní e-malový účet, budete vyzváni k zadání údajů pro připojení. Níže uvedená obrazovka je z připojení k poštovnímu účtu na Lotus Domino serveru.

-

6. Pokud vše proběhlo stejně jako u mě, zobrazilo se vám okno BlackBerry Desktop Manager a instalace byla úspěšně dokončena.

-

Autor článku Martin Hansgut
Martin Hansgut

Kapitoly článku