Instagram ustoupil uživatelům, nové příspěvky zobrazí první

Když Instagram v roce 2016 změnil algoritmus zobrazování příspěvků z chronologického na „chytrý“, spousta uživatelů to nesla velmi těžce. Instagram argumentoval tím, že se vám zobrazí první příspěvky, o něž máte opravdu zájem, takže se vám neztratí ve feedu.

Podobnou změnu následně udělal i Twitter, ale uživatelé se s tím evidentně doposud nesmířili. Instagram se proto rozhodl do značné míry ustoupit a v některé z dalších aktualizací opět změní fungování feedu. V tiskové zprávě se lze dočíst, že se nebude konat úplný návrat k chronologické časové ose, ale nové příspěvky dostanou alespoň větší prioritu a budou tedy zobrazeny první.

Další oznámenou novinkou je tlačítko Nové příspěvky, které nahradí doposud automatické aktualizování feedu. Pokud tedy budete procházet příspěvky a přibudou nové, nedojde jako nyní k aktualizaci (a zamíchání příspěvků), místo toho se zobrazí tlačítko. To je možná ještě praktičtější, než změna algoritmu řazení, neboť se vám už nebudou „ztrácet“ příspěvky. Není jasné, jestli tato funkce znamená také to, že si Instagram zapamatuje vaši pozici ve feedu při opuštění aplikace. Určitě by to ale bylo užitečné.

Změny jsou zatím testovány na malém vzorku uživatelů a konkrétní datum jejich zavedení do ostré verze není jasné.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku