Domů » Bleskovky » Instagram raketově roste, v počtu uživatelů drtí Twitter i Snapchat

Instagram raketově roste, v počtu uživatelů drtí Twitter i Snapchat

Instagram, obrázková sociální síť, si v posledních 6 měsících užila raketový nárůst uživatelů. Za poslední půlrok jej měsíčně používá o 100 milionů lidí více, celkem tedy 600 milionů. Z těch je pak polovina, 300 milionů, denními konzumenty obsahu. Oproti Snapchatu který aktuálně dosahuje počtu 150 milionů uživatelů denně a Twitteru, jež se chlubí 317 miliony aktivních uživatelů za celý měsíc, je to již velmi značný náskok.

K Instagramu se každý měsíc připojí 400 milionů uživatelů, denně nahrají 80 milionů fotografií

Ačkoliv Instagram nedávno okopíroval funkci, se kterou přišel jako první Snapchat, tedy možnost nahrávat fotografie a videa, která po 24 hodinách zmizí v propadlišti dějin, a za což sklidil vlnu kritiky, uživatele tento krok evidentně potěšil. Nejedná se však o jediný důvod tohoto přívalu uživatelů, na sociální síti došlo k mnoha dalším změnám. Do budoucna se pak chystají i možnosti jako sdílení odkazů přímo z videí, nebo dokonce nakupování zboží přímo z aplikace.

‎Instagram
Cena: zdarma+
Instagram
Cena: zdarma
Instagram
Cena: Zdarma

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

12 komentářů

  1. Prečo je pod článkom možnosť stiahnutia aplikácie zo storu Apple a Googlu a zo storu Microsoftu nie? Ak je článok súčasne aj platenou reklamou, tak by tak mal byť aj označený.

  2. Je zajímavé sledovat, jak byl dřív Instagram kupředu na iOS a Android byl hůře vyladěný s méně funkcema. Dnes má Android vyladěnější aplikaci, než samotný iOS. (W10 mají iOS port). Asi záleží na zařízení, ale starší Nexusy drtí starší iPhony.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).