Domů » Bleskovky » Instagram přišel o 25 % uživatelů: Může za to změna podmínek?

Instagram přišel o 25 % uživatelů: Může za to změna podmínek?

Krátce po akvizici Instagramu Facebookem, který za tuto službu v přepočtu utratil zhruba jednu miliardu dolarů, došlo ke změně podmínek pro používání, které nebyly uživateli přijaty příliš kladně. Instagram se v nejsilnějších dnech mohl pochlubit až 16,4 miliony aktivních uživatelů za den, nicméně během vánočních svátků počet denních uživatelů klesl na 12,4 milionu.

Nová statistika Instagramu ale vychází pouze z těch uživatelských účtů, které jsou již provázané s Facebookem, ty „klasické“ se do celkového součtu nezapočítávají, což pravděpodobně zapříčinilo snížení celkového počtu uživatelů v reportech. Zdá se tedy, že za snížení až tak nemohou nové podmínky služby, ale právě nekompletní provázání účtů. A nejen Instagram v minulých dnech zaznamenal snížený počet uživatelů, méně lidí se přihlašovalo i na Facebook či Twitter – zdá se, že během vánočních svátků zkrátka lidé neměli potřebu být neustále online.

Zdroj

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).