Cena:

Instagram bojuje proti kyberšikaně: začal nabízet hromadné mazání komentářů

instagram

Instagram vydal novou aktualizaci, jejímž cílem je potlačit negativitu a nenávistné projevy. Uživatelům totiž poskytl možnost smazat větší množství komentářů najednou. Populární sociální síť tím podnikla další krok směrem ke snazšímu udržování pozitivního prostředí v rámci celé platformy. Už v minulém roce začaly z Instagramu postupně mizet veřejné počty „lajků“, od čehož si tvůrci slibovali potlačení závisti.

instagram new feature1

S urážlivými komentáři bylo možné v omezené míře pracovat už dříve. V nastavení aplikace stačilo vybrat položku Soukromí > Komentáře > „Blokovat komentáře od“, kde bylo možné blokovat jednotlivé uživatele. Dalším nástrojem v boji pro kyberšikaně se nyní stává zmíněná možnost smazat až 25 komentářů najednou. Nově se také mohou uživatelé rozhodnout, kdo je bude moci označit ve svých příspěvcích.

Jak smazat více komentářů najednou?

Nejprve musíte otevřít vybraný příspěvek, v pravém horním rohu poté klikněte na ikonku tří teček a v kontextové nabídce vyberte možnost „Spravovat komentáře“. Pak už stačí jen vybrat komentáře, které chcete odstranit, a jednoduše je smazat. Instagram novou funkci uvolňuje postupně, takže si na ni někteří uživatelé budou muset počkat o něco déle.

Co na tyto změny říkáte vy? Dejte nám vědět v komentářích.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.