Domů » Bleskovky » K Instagramu se každý měsíc připojí 400 milionů uživatelů, denně nahrají 80 milionů fotografií

K Instagramu se každý měsíc připojí 400 milionů uživatelů, denně nahrají 80 milionů fotografií

Ve Facebooku mají evidentně ten správný cit pro nakupování a provozování sociálních sítí a messengerů. Sám Facebook nedávno překročil miliardu uživatelů přihlášených v jeden den, WhatsApp ohlásil 900 milionů aktivních uživatelů a nyní ohlásila významný milník i obrázková sociální síť Instagram – 400 milionů lidí, kteří se připojí alespoň jednou měsíčně.

  

Když Facebook v roce 2012 kupoval Instagram za miliardu dolarů, měla tato sociální síť aktivních 30 milionů uživatelů. Loni v prosinci to bylo 300 milionů, čili posledních 100 milionů lidí přibylo za posledních devět měsíců, více než 50 procent z Evropy a Asie, nejvíce z Brazílie, Japonska a Indonésie. Více než 75 procent uživatelů Instagramu pochází zpoza hranic USA, každý den se na síti objeví více než 80 milionů nových fotografií.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. WP (neregistrovaný)

    A k cemu je to dobre??

    • To je na každém, tuhle jeden borec tady plakal nad tím, že je třeba sdílet fotky přes BT hned na dané akci a že tedy problém s iOS (iPhone nanic), tak proč ne toto? Když někdo potřebuje sdílet PeerToPeer hned na dané akci, proč ne přes cloud?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).