Domů » Bleskovky » Inspirace pro Apple: Fisker ukázal svůj prototyp elektromobilu

Inspirace pro Apple: Fisker ukázal svůj prototyp elektromobilu

Renomovaný designér aut Henrik Fisker se, v rámci příprav na uvedení na trh svého prvního elektromobilu EMotion, vydal na výlet. S prototypem svého sedanu s cenovkou 130 000 dolarů (cca 2 990 000 korun) navštívil centrálu Applu v Cupertinu.

Ve svém tweetu uvedl, že „se setkává se skvělými lidmi v San Franciscu“. Z přiložené fotografie lze vydedukovat, že se jedná právě o centrálu společnosti Apple na One Infinite Loop. V případě Applu se dlouho spekulovalo, že připravuje svůj vlastní elektromobil. Spekulace přiživovaly i klíčové akvizice lidských zdrojů, mezi nimi i viceprezidenta Tesly.

Fisker svůj elektromobil postaví přímo proti známější Tesle, konkrétně Modelu S. EMotion by měl na jedno nabití ujet až 640 km a maximální rychlost činí 257 km/h.  Rychlonabíjení se poté postará, že za 9 minut dokáže nabrat energii na 200 kilometrů. Fisker v minulosti uvedl, že jeho EMotion by měl obsahovat některé prvky, které používají samoříditelná auta. Ve hře je právě Apple, který se na samoříditelné technologie chystá do budoucna zaměřit.

Elektromobil od Apple nevyjede: Project Titan byl zameten pod koberec


Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Zaklinac
Uživatel
Zaklinac

9 min/200 km?
To už začína znieť zaujímavo.

dejdis-mda
Uživatel
dejdis-mda

Ještě kdyby to uměli káry za půl mega. Ale třeba se toho ještě dožijeme

P4c1k
Uživatel
P4c1k

Jenže musí být místa, kde takto rychle půjde nabíjet, což znamená stavění spešl nabíjecích stanic, což samozřejmě stojí peníze. Takže aby to nedopadlo tak, že sice za 9 minut nabiješ auto na 200km jízdy, ale spotů kde půjde nabít, bude 10 v celých spojených státech…

Karel
Anonym
Karel

Zas Auto pro boháče a dělník utře hubu

Karel
Anonym
Karel

Zas Auto pro boháče a dělník utře hubu.