Inspirace pro Apple: Fisker ukázal svůj prototyp elektromobilu

Renomovaný designér aut Henrik Fisker se, v rámci příprav na uvedení na trh svého prvního elektromobilu EMotion, vydal na výlet. S prototypem svého sedanu s cenovkou 130 000 dolarů (cca 2 990 000 korun) navštívil centrálu Applu v Cupertinu.

https://twitter.com/FiskerOfficial/status/879934037204193280

Ve svém tweetu uvedl, že „se setkává se skvělými lidmi v San Franciscu“. Z přiložené fotografie lze vydedukovat, že se jedná právě o centrálu společnosti Apple na One Infinite Loop. V případě Applu se dlouho spekulovalo, že připravuje svůj vlastní elektromobil. Spekulace přiživovaly i klíčové akvizice lidských zdrojů, mezi nimi i viceprezidenta Tesly.

Fisker svůj elektromobil postaví přímo proti známější Tesle, konkrétně Modelu S. EMotion by měl na jedno nabití ujet až 640 km a maximální rychlost činí 257 km/h.  Rychlonabíjení se poté postará, že za 9 minut dokáže nabrat energii na 200 kilometrů. Fisker v minulosti uvedl, že jeho EMotion by měl obsahovat některé prvky, které používají samoříditelná auta. Ve hře je právě Apple, který se na samoříditelné technologie chystá do budoucna zaměřit.Nepřehlédněte

Elektromobil od Apple nevyjede: Project Titan byl zameten pod koberec

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Kapitoly článku