Domů » Bleskovky » Ikea začala prodávat chytré rolety. Víme, kdy se dočkají podpory HomeKitu

Ikea začala prodávat chytré rolety. Víme, kdy se dočkají podpory HomeKitu

Švédský nábytkářský gigant IKEA je nejen u nás synonymem pro dostupný nábytek. Není to tak dávno, kdy se Švédové rozhodli učinit některé své prodávané kousky chytrými – mezi prvními byly chytré žárovky a reproduktory, které vznikaly ve spolupráci s firmou Sonos. Začátkem letošního roku nabídku chytré domácnosti rozšířili také chytré rolety, se kterými to od začátku vypadalo všelijak.

Když už se ale zatemňovací roleta Fyrtur a Kadrilj dostaly na pulty modrožlutého obchodu, potěšily pouze majitele zařízení s Androidem. Podpora pro HomeKit, který je chytrou domácností Applu, prozatím chybí, i když ji IKEA slíbila do podzimu letošního roku přidat. Podle twitterového příspěvku britského zastoupení firmy IKEA se nicméně zdá, že přidání podpory se odkládá – nejdříve se jí dočkáme začátkem příštího roku.

Nejedná se o první potíže, které IKEA s HomeKitem má. Již dříve oznámila, že chytrá zásuvka Trådfri bude podporu pro HomeKit obsahovat, následně se však zásuvka dostala na trh bez ní. Trvalo celých 6 měsíců, než pomocí softwarového updatu podpora pro HomeKit přibyla. Doufejme, že do budoucna IKEA na podpoře chytré domácnosti z dílny Applu zapracuje.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments