Domů » Bleskovky » IKEA Symfonisk: chytré reproduktory, které se tváří jako součást nábytku

IKEA Symfonisk: chytré reproduktory, které se tváří jako součást nábytku

Švédský výrobce a prodejce nábytku IKEA představil nové produkty, které potěší fanoušky chytrých domácností – chytré reproduktory vzniklé ze spolupráce se společností Sonos. A nebyla by to IKEA, aby tyto reproduktory chytře nezakomponovala do svého nábytku.

Na noční stolek nebo do knihovny

Prvním představeným modelem je stolní lampa Symfonisk, jejíž podstavec je tvořen válcovitým reproduktorem, druhým je pak kvádrový reproduktor, který má najít své místo na poličce mezi knihami. Bude však možné pověsit jej i samostatně na zeď, a to jak vertikálně, tak horizontálně. IKEA počítá s použitím reproduktorů pouze v domácím prostředí, neboť vyžadují neustálé připojení k síti, neboť nemají vestavěný akumulátor.

ikea sonos

Uvnitř obou reproduktorů je integrována dvojice zesilovačů třídy D, jeden výškový a jeden středový reproduktor, díky čemuž se máme dočkat podobně kvalitního zvuku, jako má reproduktor Sonos One. Reproduktory se ovládají skrze hardwarová tlačítka nebo pomocí aplikace Sonos, podporován je také protokol Apple Air Play 2, takže je možné mu udělovat příkazy skrze hlasovou asistentku Siri; svůj vlastní mikrofon však reproduktory nemají. Spárováním dvou reproduktorů je možné získat stereo, se zařízeními Sonos Playbase, Playbar nebo Beam je možné zapojit reproduktory do systému 5.1. Konektivita je zajištěna skrze Wi-Fi.

IKEA začne nové reproduktory prodávat letos v srpnu, lampa bude stát 179 USD (asi 4 100 korun bez DPH), repráček do knihovny 99 USD (asi 2 300 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Takže Android má smůlu s hlasovým ovládáním ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).