Ikea rozšiřuje portfolio. Na podzim nabídne stylový gramofon

Ikea gramofon 2

V uplynulých dnech se konala velká přehlídka designu s názvem Milan Design Week 2022. Ikea této příležitosti využila k představení nové kolekce s názvem Obergränsad. Kromě křesla nebo stolu s podstavci pro reproduktory je její součástí také minimalistický gramofon. Do prodeje by měl vstoupit ještě letos na podzim.

Ikea gramofon

Švédský řetězec si s myšlenkou vlastního gramofonu pohrává již delší dobu. V roce 2018 byla dokonce oznámena spolupráce s firmou Teenage Engineering, která měla vyústit v produkt tohoto typu. Projekt ale nakonec nevyšel. Ikea se svého záměru nevzdala a po čtyřech letech se gramofonu patrně opravdu dočkáme. Má vzniknout ve spolupráci s hudebním projektem Swedish House Mafia.

Mnoho technických detailů ale zveřejněno nebylo. Zařízení má spolupracovat s reproduktorem Eneby, bohužel ale bude chybět Bluetooth, takže k připojení budete potřebovat kabel. Těšit se ale můžeme na vestavěný předzesilovač a napájení pomocí USB. Jehla i přenoska budou vyměnitelné.Ikea Symfonisk rám recenzeNepřehlédněte

Recenze reproduktoru na zeď IKEA Symfonisk: obraz, nebo hudba? A proč ne obojí?

Bohužel nevíme, jestli gramofon ukrývá vestavěný reproduktor. Vzhledem k cenové politice řetězce by cena měla být přijatelná.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku