iFixit: Galaxy S8+ dostal téměř stejný akumulátor, jako měl Note7. Přesto je odolnější

Redakce serveru iFixit v týdnu rozebrala Samsung Galaxy S8+ a zjistila, že dostat se do jeho útrob, případně vyměnit krycí sklo nad displejem, nejsou vůbec snadné úkony (více informací). Tato rozborka ale také odhalila poměrně překvapivou věc – v telefonu se nachází prakticky totožný akumulátor, který stál za obřím skandálem s loňskými tabletofony Galaxy Note7.

Baterie v Galaxy S8+ má stejnou kapacitu, napětí, dokonce i rozměry jsou totožné. Velmi podobná je i základní poloha a mezery přímo v zařízení. Akumulátory pro Galaxy S8+ navíc vyrábí stejný výrobce, jako baterie pro Galaxy Note7, firma Samsung SDI. Je tedy důvod k panice?

battery

Patrně nikoliv, nepředpokládáme, že Galaxy S8+ dostal články vytažené z vrácených Note7, ale zcela nové akumulátory, které prošly novými osmibodovými náročnými testy Samsungu.Nepřehlédněte

Oficiálně: Samsung Galaxy Note7 explodoval, protože…

Že jsou akumulátory v Galaxy S8 odolnější, dokazuje i následující video, v němž došlo k mechanickému poškození baterie, ta se ale pouze nafoukla a k jejímu hoření nedošlo.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku