IDOS Jízdní řády pro Android a iOS kompletně v novém. WP verze bude následovat

Včera byla uvolněna nová verze aplikace Jízdní řády IDOS pro chytrá zařízení s operačním systémem Android a iOS. Aplikace vyvíjená ve spolupráci společností MAFRA, a.s. a CHAPS přináší vylepšená systém informací o spojeních, rychlejší vyhledávání nebo možnost ukládání vašich oblíbených spojů.

 
IDOS pro Android a iOS v nové verzi. Na screenshotech to vidět není, ale připravte se na to, že vás aplikace bude otravovat poměrně velkým reklamním bannerem.

Nepočítáme-li drobné updaty aplikace, vyžádané z důvodů kompatibility s některými zařízeními a verzemi operačních systémů, přichází nová verze téměř rok a půl po uvedení její předchůdkyně. Aplikace v tomto období prošla výraznými změnami a uživatelé se dočkali přepracovaného vzhledu, který odpovídá i prostředí mobilního webu. Aplikace je o poznání rychlejší, a to především díky nově zavedenému přednačtenému našeptávači zastávek. Nová verze tak umožní vyhledat spojení na jedno kliknutí, kdy si pamatuje poslední hledané spoje a společně s oblíbenými spoji je lze jedním dotykem vyvolat z hlavní obrazovky.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Nechybí ani zobrazování doplňkových informací o vyhledaném spoji – na první pohled je patrné zpoždění spoje, nebo zda vozidlo je nízkopodlažní (tedy vhodný například pro osoby na invalidním vozíku). Aplikace také poskytuje informace o poloze vlaku a naposledy projeté zastávce.

 

Drobnou vadou na kráse je všudypřítomný reklamní banner, který zejména v detailu vyhledávání zabírá nemalou část obrazovky a zhoršuje tak pohodlnost při používání aplikace.

Klíčové novinky v nové verzi

 • Aplikace prošla výraznou změnou vzhledu (vychází z UX Android Material Design)
 • Zrychlení vyhledávání „přednačteným“ našeptáváním zastávek
 • Aplikace si pamatuje poslední hledané spoje
 • Možnost uložení hledání do oblíbených, spoj lze vyhledat na jeden dotek
 • Obě dvě platformy respektují požadavky nejnovějších verzí OS Android i iOS
 • Aplikace nabídne komfortní a přehledný systém velkého množství informací ke každému spojení, včetně informace o nástupištích, době zpoždění nebo času potřebného na přesun mezi zastávkami
 • Přehledně zobrazené informace o vlastnostech spoje: např. nízkopodlažní spoje (vhodný pro přepravu osob na vozíku) nebo o dostupnosti občerstvení či zásuvky 230 V na palubě
 • Informace o výlukách na trase v detailu každého spoje

Windows Phone verze v přípravě

Aktuální verze aplikace Jízdní řády IDOS lze stáhnout pro zařízení s operačním systémem Android v online obchodě Google Play a pro zařízení se systémem iOS v Apple App Store. Verze pro uživatele Windows Phone bude následovat, přesný termín vydání ale v tuto chvíli neznáme.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

33 komentářů

 1. David (neregistrovaný)

  Uzivatele WP nemaji oc stat, v aplikaci je pres 1/4 displeje otravna reklama (iOS verze). Navic aplikace mi z nejakeho duvodu nezobrazuje cislo spoje (nemyslim jeho interni ID v ramci systemu dopravce, ale cislo, pod kterym jezdi – napr. Autobus c. 211). Ja po updatu aplikaci odinstaloval a bud budu pouzivat konkurenci, nebo webovou verzi, ktera nabizi prakticky to same.

  • M.BoBo (neregistrovaný)

   Číslo spoje zobrazuje, když vyhledáš spoje, tak se ti zobrazí ikona autobusu, pak text Bus a číslo daného autobusu, který uvidí i cestující.

   Ale ta reklama, ta je hnus. Kdyby ji alespoň někam schovali, třeba na konec vyhledávání. Takhle bych doporučil všem dávat negativní hodnocení s popisem nevhodné reklamy.

   Na iPhone 6 mi zabírá minimálně čtvrtinu aktivní plochy displeje. To zase musel vymyslet nějaký *****.

  • cardi (neregistrovaný)

   z reklam maji prachy oni to neřeší :) sero…na lidi reklamy hamty hamty :)

  • Prasatko (neregistrovaný)

   ta reklama je moc, tez jsem odinstaloval :)

  • Jan (neregistrovaný)

   A nelzete tak nahodou? Na ios pry reklamy vubec nejsou, to je jenom specifikum toho oskliveho androidu, tak jsem ted zmateny.

 2. Docent (neregistrovaný)

  Pokud se člověk podívá na Google Play, tak tam v hodnoceních 95% lidí na aktualizaci nadává… I na tu vypečenou reklamu.

 3. Nerv (neregistrovaný)

  Nechci delat reklamu, ale od dob WindowsMobile pouzivam CG Transit a dle meho jsou to nejlepsi offline/online jizdni rady. Mam zakoupeny za 90,-Kc/rok zvyhodneny balicek CR a zatim me tento SW nenechal ani jednou ve stychu.

  • htcjirka (neregistrovaný)

   Na WMMjizdní řády jsou tyto softy pořád slabota.

  • Nerv (neregistrovaný)

   Je tedy fakt, ze WM jsem opustil jiz pred cca 5ti lety a jedu ted na androidu.

  • egee (neregistrovaný)

   čekanka zase bude čekat – jako vždy – moudrý člověk si systém který MUSÍ stále na něco čekat nepořídí a to může být 100x rychlejší a tzv. stabilnější na tzv trhu . Nikdo mně nepřesvědčil že dlaždice nejsou čekanka. Byly – jsou a budou .

  • mimonaut (neregistrovaný)

   Já třeba na nic nečekám. Nač čekat na IDOS, když mám lepší WMM jízdní řády?

  • steelspace (neregistrovaný)

   Jak se někde objeví nějaký adware s reklamou přes půl displeje, tak Windows musí čekat.

 4. pospa58 (neregistrovaný)

  Je vidět, že „autor“ aplikaci viděl jen z rychlíku (pokud ji vůbec viděl). Včara jsem si ji aktualizoval a šup – moje poloha – Brno, co na tom, že to je 100km od místa kde jsem. A tak prasácky umístěnou reklamu jsem ještě neviděl. Naštěstí jsem si stáhl apk staré verze, tak jsem bastarda odinstaloval.

  P.S. Na Google Play během půl dne pokles hodnocení ze 4,5 na 4,2 – to se hned tak nevidí.

 5. uni (neregistrovaný)

  http://www.t.jizdnirady…..cz, funguje všude a vždy. I s určením polohy (tedy v závislosti na schopnostech prohlížeče).

 6. Fore (neregistrovaný)

  Mam AdAway a reklama nikde :) Jinak celkem povedeny update.

 7. WilliF (neregistrovaný)

  I přes tu reklamu díky bohu za to. Po tom, co se Pubtran stal ze dne na den nepoužitelný, na Androidu již jiná alternativa není.

  • pospa58 (neregistrovaný)

   A co tak vrátit se k předchozí verzi? Mimochodem, po nepoužitelné aktualizaci IDOSu jsem tam na zkoušku vrazil Pubtran a je určitě (teď) použitelnější než ten aktualizovaný bastard IDOS. Nkaonec jsem na netu našel apk ke staré verzi a mám klid.

  • uni (neregistrovaný)

   pospa58: No to si nedovedu představit, že je výhrou. Kdo ví, jaké změny byly provedeny v práci s databázemi atd. Používat starou verzi je nesmysl s kdo ví jakými ne/výsledky.

  • locki (neregistrovaný)

   Pubtran bych nehanil … vždy byl lepší než idos a zdarma, ale chaps se rozhodl jinak a tak by byl Pubran buď placený nebo s hnusnou reklamou jako IDOS. To tvůrce nechtěl tak se spojil se seznamem.. chaps zablokoval na nějakou chvíli přístup k datům atd … bohužel má chaps výhradní právo na data dopravců … je to složitějsí :(

  • WilliF (neregistrovaný)

   Problém není jenom to že najednou začaly chybět spoje a detailnější info. Největším problémem pro mě je odstranění přepínačů vlaků/měst. Spoj MHD co jsem před tím hledal 3 sekundy mi teď trvá skoro minutu protože zastávka se stejným názvem se v ČR vyskytuje asi 50krát.

  • pospa58 (neregistrovaný)

   Funguje naprosto normálně, do 10 sekund mám určenou nejbližší zastávku, jízdní řád to nastaví podle toho, kde jsem a ne 100 km vedle, ne jak ten aktualizovaný bastard. Jízdní řády namátkově zkontrolovány a sedí.

  • pospa58 (neregistrovaný)

   To byla reakce na UNI a týká se staré verze.

  • Matej (neregistrovaný)

   Pubtran pred seznamem mel taky reklamu ale jenom maly prouzek dole. Proto jsem sel do placene verze abych se toho zbavil.

   Sjednoceni MDH a vlaku mi taky vadi, je to krok zpet, ale nerikejte ze hledate minutu.

 8. pospa58 (neregistrovaný)

  Willif – přesně jak říkáš – ve staré mám MHD daného města a vyhledávám jen z jejich zastávek, v aktualizované verzi hledá ze zastávek celé ČR. Ve staré verzi i v neznámém městě vyhledání spoje na možná 5 tapnutí, teď, pokud neznám názy zastávek, odkud a kam chci jet, tak jsem v řiti. Spolupráce s GPS tragédie atd.

 9. Bimbi (neregistrovaný)

  Na Pubtranu mi vadí, že neukazuje cenu cesty. Nevím, jestli to nová verze IDOSu umí, ale stará jo.

 10. Cuban (neregistrovaný)

  [odkaz]

  Tady si s porovnáním starší a nové verze dal autor alespoň záležet.

 11. pospa58 (neregistrovaný)

  No tak jsem si stáhl CG transit (zaplatil) a tak nějak si představuji peníze vyhozené oknem.

  CG transit stojí za prd. Proč?

  1. Zpoplatněné (ale rád zaplatím za použitelnou aplikaci, což CG transit není)

  2. Každý jízdní řád stahovat samostatně.

  3. Neskutečné chyby v jízdních řádech, nalezeno v místě, kde jsem doma – chybějící spoje, zastávky A jak se můžu spolehnout, že je to někde v pořádku?

  • circlegate (neregistrovaný)

   Jako autor aplikace CG Transit bych se rád zeptal, o jaké konkrétní chyby jde? Ideálně bych potřeboval kompletní zadání vyhledávání (Jízdní řád, Odkud, Kam, Kdy), jaké jsou výsledky vyhledávání a jaké by měly být. Případně jaké zastávky v aplikaci chybí (opět – v jakém konkrétním jízdním řádu).

   Data máme ze stejného zdroje jako IDOS. Samozřejmě nemůžu vyloučit nějakou chybu, nicméně pokud by to všude bylo tak špatné, jak popisujete, tak by těžko měla aplikace hodnocení 4.6 a každý den by nás bombardovaly spousty lidí stížnostmi, což se neděje.

   V každém případě pokud se vám prostě CG Transit nelíbí, tak nám napište maila na android(zavináč)circlegate(tečka)com. Můžeme zrušit licenci a vrátit peníze. Určitě nechceme, aby se někdo cítil podveden.

 12. petr (neregistrovaný)

  Po zhlédnutí nové verze odinstalováno a nainstalován pubtran. Ať si tu reklamu strčí kamsi! Ano bez reklamy to nejde,ale jde to dělat lépe takže hastala nastala bejby. :D

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *