Domů » Bleskovky » IDC: Tablety ve čtvrtém kvartálu v prodejích poprvé předběhnou tradiční počítače

IDC: Tablety ve čtvrtém kvartálu v prodejích poprvé předběhnou tradiční počítače

Apple nebyl první společností, která začala nabízet tablety, ale jistě pomohl k jejich současné popularitě. Dokonce tak, že podle analytické společnosti IDC ve čtvrtém kvartálu letošního roku poprvé předběhnou v prodejích tradiční počítače. Odhady IDC uvádějí, že výrobci dodají 84,1 milionu tabletů a počítačů bude dodáno 83,1 milionu. Tento údaj není žádným překvapením, když porovnáme ceny počítačů a tabletů. iPad koupíme okolo 500 dolarů (12 000 Kč s DPH) a na této ceně použitelná PC teprve začínají. Dále musíme koukat na zařízení s Androidem, jejíž cena se dostává hluboko pod hranici dvou set dolarů (okolo 5 000 Kč s DPH).

 

Zákazníci rádi šetří a kupují zařízení, která dokáží uspokojit jejich potřeby za nejnižší možnou cenu. Zároveň je pro některé uživatele často lepší investicí nákup iPadu než velmi levného notebooku, který také přináší řadu kompromisů. Zde přichází do hry Android, jelikož iPad je na některé trhy stále velmi drahý. Proto společnosti začaly volit lacinější komponenty a menší displeje. Bude velmi zajímavé sledovat, jak se bude trh nadále vyvíjet, jestli se tablety stanou doplňkovým zařízením nebo pro řadu uživatelů zcela nahradí potřebu vlastnit doma počítač.

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).