Domů » Bleskovky » I Peugeot elektrifikuje, do roku 2025 budou mít baterie všechny modely

I Peugeot elektrifikuje, do roku 2025 budou mít baterie všechny modely

Program vývoje aut poháněných elektřinou již běží snad v každé z automobilek, Peugeot se nyní přidává k těm, které své plány zveřejnily. Do roku 2030 má pak velmi ambiciózní cíle, mezi ně patří například schopnost autonomního řízení, či návrat na americký trh.

Peugeot Instinct. Budoucí autonomní vůz na elektřinu?

Do roku 2025 bychom se měli dočkat možnosti hybridního či čistě elektrického pohonu u všech modelů značky a do zmiňovaného roku 2030 by pak mělo být 80 procent všech prodaných vozů připraveno na částečné a 10 procent vozů na úplné samostatné řízení bez zásahu řidiče. Jedním z těchto modelů by mohl být i koncept Peugeot Instinct, který by měl být prošpikován těmi nejlepšími technologiemi.

Dalším cílem je podle CEO automobilky Carlose Tavarese vrátit se po více než 20 letech zpět na americký trh. Zpočátku se službou na sdílení automobilů s vozy jiných značek, později tyto vozy nahrazovat vlastními produkty, načež nakonec, ve třetí fázi, prodávat vozy s vlastní značkou koncovým zákazníkům.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

6 komentářů

 1. Jako fandovi moderních technologií se mi to nepíše lehce…ale tohle opravdu většina trhu chce? Kompletní portfolio vozů s elektrikcým pohonem a autonomní vozy?!
  Já nechci být v autě pasažér/přepravovaný objekt,… já jezdím protože chci řídit.
  A ta jejich vize s již z boku nabouraným autem na druhém obrázku je už trochu k smíchu.

 2. Tak hodne stesti :-D

 3. Za minimalne 99% nehôd môže človek. Je to najslabší článok a bude len dobre ak sa jeho vplyv na riadenie minimalizuje. Ale skor ma zarazilo že chcú po čase predávať iba elektmobily. Skoro každá automobilka chce vyrábať po čase iba elektmobily a investujú do toho nemalé peniaze. Ale neviem o tom ze by sa masívne investovalo do výroby a následného rozvodu elektriny!!! To chcú všetci nabíjať tie elektromobily zo vzduchu?? Dopadne to rovnako ako telefóny funkcie pribudli ale batéria strašne zaostala. Ale na Slovensku sa báť nemusíte tu si elektmobil vela ľudí nebude môcť dovoliť a ich nástup bude pomalý.

 4. Plány se vztahují pro trh v G7. Nejsou myšleny všechny modely, ale modelové řady. Je jasné že něco ala P106 do Alžíru, Tuniska, Ukrajinu a na spousta jiných trhů v EV verzi neprodáte. aby se to vyplatilo.

  Celá pointa je, že v každé řade bude aspoň jeden EV model, nebo Hybrid.

  Na celém světě je víc než 90milonů osobních vozů a od severu na jih od východu nápad. Od chudého Somálska a Bangladéše pod bohaté Silicon Walley . A ani v roce 2025 nelze nahradit výrobu konvenčních vozů jen EV , to by automobilky moc toho neprodaly.

 5. No já chci vidět, jak to budou z těch solárních panelů a větrníku nabíjet, až bude mít teda půlka populace elektromobil.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).