Domů » Bleskovky » I Peugeot elektrifikuje, do roku 2025 budou mít baterie všechny modely

I Peugeot elektrifikuje, do roku 2025 budou mít baterie všechny modely

Program vývoje aut poháněných elektřinou již běží snad v každé z automobilek, Peugeot se nyní přidává k těm, které své plány zveřejnily. Do roku 2030 má pak velmi ambiciózní cíle, mezi ně patří například schopnost autonomního řízení, či návrat na americký trh.

Peugeot Instinct. Budoucí autonomní vůz na elektřinu?

Do roku 2025 bychom se měli dočkat možnosti hybridního či čistě elektrického pohonu u všech modelů značky a do zmiňovaného roku 2030 by pak mělo být 80 procent všech prodaných vozů připraveno na částečné a 10 procent vozů na úplné samostatné řízení bez zásahu řidiče. Jedním z těchto modelů by mohl být i koncept Peugeot Instinct, který by měl být prošpikován těmi nejlepšími technologiemi.

Dalším cílem je podle CEO automobilky Carlose Tavarese vrátit se po více než 20 letech zpět na americký trh. Zpočátku se službou na sdílení automobilů s vozy jiných značek, později tyto vozy nahrazovat vlastními produkty, načež nakonec, ve třetí fázi, prodávat vozy s vlastní značkou koncovým zákazníkům.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments