Hyundai chystá levný elektromobil. Má stát zhruba půl milionu korun

hyundai i10 citycar

Častým argumentem odpůrců elektromobilů bývá vyšší pořizovací cena. Ať už je důvodem slabá nabídka ojetých vozidel, nákladné baterie, nebo skutečnost, že většina automobilek začala s elektrifikací spíše u svých dražších a prémiovějších modelů, obecně jsou elektrické vozy nepochybně dražší než spalovací modely.

Někteří výrobci už ale cítí potřebu lidového elektromobilu. Volkswagen přišel s modelem ID.Life, který má vyjít na zhruba půl milionu korun. Tato částka se sice stále nevyrovná těm nejlevnějším spalovacím automobilům, ale představuje značný posun od sedmiciferných cenovek.



Hyundai N Vision 74 01



Nepřehlédněte

Hyundai odhalil dva ostré futuristické koncepty. Zaujmou designem i dojezdem 600 km

Taktéž korejský Hyundai na konferenci v Praze oznámil, že pracuje na levném elektromobilu s cenou pod hranicí půl milionu korun. Má se jednat o nástupce malého hatchbacku s označením i10. Zatím to vypadá, že jeho primárním trhem bude Evropa, kde si Hyundai chce i přes silné regulace udržet svůj podíl na trhu.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku