Hyundai odhalil dva ostré futuristické koncepty. Zaujmou designem i dojezdem 600 km

Hyundai N Vision 74 01

Ačkoliv je u nás Hyundai vnímán především jako silný hráč v kategorii levnějších a úsporných vozů, především divize sportovních modelů s písmenem „N“ v názvu nebo elektromobily z řady Ioniq tyto zažité stereotypy postupně mění.

Dva nové koncepty spojují oba zmíněné směry a ukazují snahy korejské automobilky v oblasti vysoce výkonných sportovních vozů s alternativním pohonem. Model RN22e vychází z Hyundai Ioniq 6, zatímco koncept N Vision 74 zase z konceptu Pony Coupe, který známe už od roku 1974.

Hyundai RN22e N Vision 74 Couple Shot

Výkonnějším modelem má být N Vision 74, který bude kombinovat elektrické baterie s vodíkovými články. Maximální rychlost má přesahovat 250 km/h a dojezd přes 600 km. Z hlediska designu se díváme na agresivní ostré křivky v retro hávu doplněné o moderní LED světla nebo velké přítlačné křídlo na zádi.

RN22e je vizuálně střízlivější a aerodynamické tvary silně připomínají standardní Ioniq 6. Opět si ale můžeme všimnout některých sportovnějších prvků, které mimo jiné umožní maximální rychlost 250 km/h. Baterie má kapacitu 77,4 kWh.

Hyundai N | N Day 2022

Oba koncepty vypadají velmi zajímavě, ale nelze s jistotou říci, jestli se dostanou do výroby. Pokud však budoucnost Hyundai opravdu vypadá takto, máme se na co těšit.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku