V hlavní roli aerodynamika: Hyundai ukázal nový Ioniq 6

hyundai ioniq 6 nahled

Elektromobily už dávno nejsou jen o Tesle – i ostatní automobilky tvoří premianty v oblasti bateriových vozidel. Korejský Hyundai je jednoznačně jedním z nich. Plně elektrický model Ioniq 5 zatím sklízí úspěchy. Nyní se nám odhalil i jeho nástupce Ioniq 6.

Hyundai ioniq6 01
Hyundai Ioniq 6

Ačkoliv jsme se nedozvěděli mnoho detailů ohledně pohonu nebo baterie, máme dost dobrou představu o designu a některých přednostech nového vozu. Ten je postaven na platformě E-GMP, kterou sdílí se svým předchůdcem Ioniq 5. Z hlediska designu je na první pohled zřejmý důraz na dobrou aerodynamiku. Koeficient odporu vzduchu se podařilo snížit na 0,21, takže i dojezd by měl povyrůst. Ioniq 5 na stejné platformě ujede asi 500 km.

V interiéru vidíme dvojici 12″ obrazovek. Ty jsou ale doplněny také fyzickými tlačítky, která Hyundai použil především kvůli lepší bezpečnosti. Rovná podlaha a prostorný interiér zajistí dostatek pohodlí i pro dlouhé nohy. Na výběr bude z 64 možností barevného podsvícení uvnitř vozu. Na některých trzích bude také možnost nahradit klasická zpětná zrcátka moderními kamerami.

IONIQ 6 Design Reveal | Hyundai

Výroba modelu Ioniq 6 má začít už v příštím měsíci a prvních hotových elektromobilů se dočkáme na začátku příštího roku. O ceně se zatím pouze spekuluje. Aktuální model u nás startuje na ceně 1 119 990 Kč, novinka by se tedy také mohla pohybovat zhruba okolo jednoho milionu korun.hyundai ioniq 5 2021 1Nepřehlédněte

Hyundai Ioniq 5: pohodlný hatchback s rychlým nabíjením a dojezdem 500 km

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku