Domů » Bleskovky » Hvězda iPhonů pomalu vyhasíná. Chystá se Apple zazářit ve virtuální realitě?

Hvězda iPhonů pomalu vyhasíná. Chystá se Apple zazářit ve virtuální realitě?

Apple je nejhodnotnější značkou světa a v roce 2014 prý měl dokonce dvakrát více hotovosti na účtech než americká vláda. Úspěch nakousnutého jablka stojí především na iPhonech, jejich prodeje však v meziročním srovnání stagnovaly, a tak se firma i přes obrovský finanční úspěch snaží najít další zlatý důl.

Apple_headquarters

Server BusinessInsider si vzal k srdci odkaz Steva Jobse, a spojil si body, které ukazují, že dalším velkým hitem by mohla být virtuální realita, ze které by Apple chtěl vytěžit co nejvíce. Z čeho tato domněnka vyplývá?

Společnost se sídlem v Coupertinu nedávno začala prodávat soupravu podobnou Google Cardboard. Říká jí View-Master a je z lepších materiálů, než je karton. Kromě toho nabírá další odborníky z oboru a lidé z Applu nyní poměrně často navštěvují Stanfordovu univerzitu a její laboratoř pro virtuální realitu. S vývojem mají také pomoci 4 koupené start-upy, které jsou svým zaměřením blízko právě této oblasti.

apple_viewmaster

Kolují také zvěsti, že nový iPhone 7 dostane modul fotoaparátu se dvěma čočkami a sensory, díky nimž bude použitelný právě v počítačovém prostředí. A v neposlední řadě, Apple si přihlásil několik patentů, o jejichž praktickém využití si prozatím můžeme pouze vytvářet domněnky. Pro CEO společnosti, Tima Cooka, je virtuální realita také zajímavá, a tak se jejímu vývoji nebrání.

screen shot 2016-02-05 at 2.15.39 pm

Kvalita jablečných produktů se řadí ke špičce a veškeré technologie jsou dobře promyšleny, odladěny a implementovány. Pokud se tedy Apple opravdu pustí do virtuální reality, máme se rozhodně na co těšit.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments