Domů » Bleskovky » Huawei ztrácí tržní podíl, v žebříčku výrobců smartphonů jej předbíhá Xiaomi

Huawei ztrácí tržní podíl, v žebříčku výrobců smartphonů jej předbíhá Xiaomi

Společnost Huawei měla ještě loni nakročeno stát se jedničkou mezi výrobci smartphonů, ovšem americké ministerstvo obchodu jí velmi výrazně přistřihlo křídla. Firma se v květnu ocitla na černé listině Spojených států a tím ztratila přístup k americkým technologiím. Divizi smartphonů nejvíce omezuje ztráta přístupu k Androidu s Google službami, bez nich jsou telefony Huawei na západních trzích velmi těžce použitelné. Z tohoto důvodu také klesají jejich prodeje.

Huawei AppGallery 2
Huawei AppGallery na modelu Mate Xs (autor fotografie: Jiří Hrma)

Xiaomi je aktuálně třetím největším výrobcem smartphonů

Podle Strategy Analytics prodala čínská firma v měsíci únoru „pouze“ 5,5 milionů smartphonů, což stačilo pouze na 4. místo mezi ostatními výrobci; o půl milionu více smartphonu vyexpedovalo konkurenční Xiaomi. První příčka v únoru patřila Samsungu, který na trh dodal 18,2 milionů telefonů, druhý Apple prodal 10,2 milionů iPhonů. Na Huawei se pak zespodu tlačí další čínští výrobci Oppo a Vivo.

strategy

Dodávky smartphonů Huawei spadly meziročně zhruba o 30 procent, nutno ovšem podoktnout, že kvůli pandemii COVID-19 v únoru klesly prodeje telefonů celkově, a to téměř o 40 procent.

strategy 2

Pro Huawei se tak jednalo o dvojnásobný problém – domácí trh se v únoru kvůli novému koronaviru zcela zastavil a na západních trzích prodeje telefonů Huawei omezuje absence amerických služeb. Malou náplastí do příštích měsíců může být postupně se uzdravující čínský trh.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
QWERTZ
Anonym
QWERTZ
Offline

Nejlepe tuhle komunistickou firmu smazat z povrchu zemskeho.

Jiřík
Anonym
Jiřík
Offline

Máš dost jednoduché vidění světa,ale zřejmě Ti to stačí….

Michal
Anonym
Michal
Offline

Mrzuté, že?😀

Tade
Uživatel
Tade
Offline

Chudáčci Hujahej. Úplně se mně jich zželelo :)

Jaroslav Hronek
Uživatel
Jaroslav Hronek
Offline

Menší chudáci, než ty, Tade