Huawei Watch GT3 Pro vám změří teplotu, EKG a můžete se s nimi potápět

huawei watch gt3 pro
  • Huawei Watch GT3 Pro jsou hodinky pro profesionální sportovce
  • Můžete se s nimi potápět nebo navigovat na golfových hřištích
  • Byl představen i náramek Huawei Band 7

Huawei v tomto týdnu nepředstavil pouze nový ohebný smartphone Mate Xs 2, ale také novou nositelnou elektroniku – dočkali jsme se hodinek Watch GT 3 Pro a náramku Band 7. Jak tyto nové ozdoby zápěstí vypadají a co umí?

Huawei Watch GT3 Pro: titan, nebo keramika?

Nové hodinky přicházejí ve dvou velikostech, které se vzájemně liší jak materiálem, tak designem. 46mm varianta je vyrobena z titanu, 43mm z keramiky. V obou případech se však můžete těšit na zajímavě vypadající hodinky s kruhovým displejem a korunkou na pravé straně.

Huawei Watch GT3 Pro 1

Displeje jsou v obou případech typu AMOLED, u většího modelu má průměr 1,43″, u menšího 1,32″. S velikostí těla a displeje souvisí i kapacita akumulátoru a celková výdrž – ze 46mm modelu „vymáčknete“ až 14 dní na jedno nabití (8 dní při intenzivním využívání), 43mm varianta nabídne pouze týden (4 dny pro náročnější uživatele). Naštěstí výrobce mezigeneračně zrychlil dobíjení, takže celodenní výdrž zajistíte už krátkým desetiminutovým pobytem na nabíječce.

Huawei Watch GT3 Pro 2

Watch GT3 Pro se chlubí pokročilým monitorováním sportovních aktivit. Hodí se tak například na potápění, a to do hloubky až 30 metrů. K dispozici je i aplikace pro nadšené hráče golfu, kteří mohou nejen sledovat své výsledky, ale rovněž se navigovat po jamkách díky 300 mapám golfových hřišť z celého světa, které jsou nahrané uvnitř. Watch GT3 Pro prý umí měřit celkem 100 sportovních aktivit, ž toho 18 profesionálních.

Pochopitelně bude dohlédnuto i na vaše zdraví, a to jednak díky klasickému snímači tepové frekvence a jednak díky měření EKG. Nad to se můžete těšit na snímač saturace krve kyslíkem a teploměr, přičemž spoluprací více senzorů lze sledovat i spánek a stres. Nechybí ani NFC pro mobilní placení a možnost odemknutí automobilu místo klíče. Operačním systémem je HarmonyOS.

Huawei Band 7: velký náramek, nebo malé hodinky?

V případě Huawei Band 7 se stejně jako u předchozí generace nejedná o útlý náramek, ale spíše o menší hodinky s 1,47″ AMOLED displejem (na druhou stranu, Xiaomi Mi Smart Band 6 má displej ještě větší). Vybírat půjde ze čtyř barevných variant: černé, červené, růžové a zelené.

Huawei Band 7 5

Zařízení má tloušťku pouze 1 cm a váží 16 gramů. Baterie uvnitř má vydržet až 14 dní používání, ovšem v takovém případě budete muset oželet Always-on displej nebo funkci detekce spánkové apnoe, kterou náramek umí zjišťovat díky integrovanému senzoru nasycení krve kyslíkem a monitoringu srdečního tepu.

Huawei Band 7 se hodí i pro sportování – celkem je zde na výběr sledování 96 sportovních aktivit, byť v tomto případě zřejmě nebude monitorování tak pokročilé jako Watch GT3 Pro. Na potápění se náramek rozhodně nehodí, neboť disponuje pouze základní voděodolností 5 ATM.

Ceny a dostupnost

Huawei Watch GT3 Pro půjdou do prodeje nejprve v Číně, a to 5. května. Kolik budou stát?

  • Titanová 46mm varianta vyjde na 2 488 CNY (asi 10 600 Kč s DPH)
  • Keramická 43mm verze na 2 988 CNY (asi 12 800 Kč)
  • Speciální Porsche Edition na 3 688 CNY (asi 15 800 Kč)

Huawei Watch GT3 Pro 6

Náramek Huawei Band 7 bude v Číně k dispozici rovněž 5. května, a to ve dvou verzích.

  • Varianta s NFC bude stát 270 CNY (asi 1 200 Kč)
  • Varianta bez NFC pak 310 CNY (asi 1 400 Kč)
Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku