Xiaomi Mi Smart Band 6: větší displej, měření SpO2 a automatické rozpoznávaní aktivit

Mi Smart Band 6 01

Kromě nových smartphonů dnes společnost Xiaomi představila i další generaci svého populárního chytrého náramku Mi Band. Šestá generace přináší několik vylepšení, které fanoušky tohoto příslušenství jistě potěší.

Xiaomi Mi Smart Band 6: o polovinu větší displej

Nový Mi Band na první pohled zaujme obřím displejem, který se táhne prakticky přes celou čelní stranu. Jedná se o AMOLED panel s úhlopříčkou 1,56“, což je o 50 procent větší plocha, než měla minulá generace. Zobrazovač má jemnost 326 ppi a maximální jas 450 nitů. Xiaomi na povrch displeje instalovalo odolné sklo, které je po stranách zakřivené a díky speciální vrstvě má odolávat otiskům prstů.

Mi Smart Band 6 03

Modul s displejem a veškerou elektronikou je vložen klasicky do pryžového řemínku, který bude výrobce nabízet v šesti barvách – černé, oranžové, žluté, olivové, bílé a modré. Potěšující je, že pro nabíjení není nutné modul z řemínku vytahovat. Náramek se pyšní voděodolností 5 ATM, takže se nemusíte bát jej vzít i do vody. Aby vám barva náramku korespondovala s ciferníkem, je možné provést personalizaci výchozího displeje, přičemž na výběr je víc než 60 různých módů.

Mi Smart Band 6 16

Funkčně je Mi Smart Band 6 velmi dobře vybaven, dokáže změřit sport, zdraví i spánek, a navíc vás zvládne informovat o příchozích událostech z vašeho smartphonu. V náramku si můžete odstartovat libovolnou z 30 různých sportovních aktivit, přičemž šest z nich dokáže detekovat automaticky. Ze zdravotních funkcí si můžete užít kontinuální měření srdečního tepu nebo nasycení krve kyslíkem (SpO2). Mi Smart Band 6 je také schopný pohlídat vaši hladinu stresu, přičemž k jeho zvládnutí nabízí dechová cvičení. Nad rámec standardních funkcí zde ještě máme ovladač spouště fotoaparátu a volitelně i NFC.

Uvnitř náramku najdete 125mAh akumulátor, díky kterému má náramek vydržet až 14 dní při běžném používání; nabíjení pak zabere okolo dvou hodin. Párování zajištuje Bluetooth 5.0, přičemž je vyžadován smartphone s iOS 10 nebo Androidem 5.0 a vyšším.

Cena a dostupnost

Náramek Xiaomi Mi Smart Band 6 bude na českém trhu dostupný na přelomu dubna a května. Česká cena je zatím neznámá, v Číně se bude prodávat od 279 CNY (asi 950 korun bez DPH).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku