TOPlist

Huawei Watch Fit 3 vs. Apple Watch: jak si vedou při měření sportovních aktivit?

Apple Watch Series 7 vs. Huawei Watch Fit 3 (srovnání)
  • Porovnali jsme měření sportu na Huawei Watch Fit 3 a Apple Watch Series 7
  • Novinka čínského výrobce stojí polovinu a na baterii vydrží dvojnásobek 
  • Oproti Apple Watch jí chybějí některé funkce, naměřená data jsou ale velmi podobná 

Huawei Watch Fit 3 jsou chytré hodinky, které vypadají téměř jako Apple Watch, vyjdou vás ale zhruba na polovinu. V tomto článku se podíváme, jak si oboje hodinky vedou v přímém srovnání při sportu. Novinka čínského výrobce je vybavena 1,82″ AMOLED displejem s rozlišením 480 × 480 pixelů a softwarovou výbavu zde představuje operační systém HarmonyOS. Mají výměnné řemínky i funkci Always-on nebo svítivost 1500 nitů. Nechybí možnost měření srdečního tepu i okysličení krve.

U Apple Watch Series 7 se bavíme o displeji LTPO OLED s úhlopříčkou 1,9″ a srovnatelným rozlišením 396 x 484 pixelů a svítivosti 1000 nitů (u nejnovější verze Series 9 svítivost dosahuje až na hranici 2000 nitů). Jelikož Apple Watch Series 7 poslední roky používám, napadlo mě připravit porovnání právě s Huawei Watch Fit 3, které mě během recenzování zaujaly skvělým poměrem ceny a výkonu.

Huawei Watch Fit 3 na ruce redaktora
Výběr aktivity na Huawei Watch Fit 3

Watch Fit 3 umějí měřit více než stovku různých sportovních aktivit. Já jsem při testování zůstal konzervativní a většinou jsem je testoval při běhu nebo cyklistice. Naměřená data u jízdy na kole jsem krátce zmiňoval už v předešlé recenzi. Pro kompletnost je nutné zmínit, že jsem porovnával data z Apple Watch Series 7 ve verzi 45 mm.

Cyklistika a běh

Ujetá vzdálenost se na obou hodinkách liší jen o zhruba kilometr (45,76 a 46,79 km), což na celkové trase 46 kilometrů není špatné. Taktéž průměrná tepovka s odchylkou 4 bmp (125 bpm a 129 bpm) u obou zařízení neukazuje na výrazné neshody. Co bych Watch Fit 3 vytknul, je chybějící výškoměr, takže aplikace neukazuje nastoupané metry a také je zde nutnost ručního pozastavení aktivity. Hodinky samy přestávku nerozpoznají. U Apple Watch tato funkce nechybí, někdy ale chvíli trvá, než se aktivuje.

A jak si hodinky vedou při běhu? Pokud opět porovnám základní data, Huawei při testovacím běhu naměřily: celková délka trasy 2,87 km, průměrná tepová frekvence 149 bmp a maximální tep 169 bmp. Apple Watch v aplikaci ukázaly celkovou délku trasy 2,81 km, průměrnou tepovku 148 bpm a maximální tep 169 bpm. U běhu jsou tedy odchylky naprosto minimální.

Zobrazení dat

Co se týče zobrazení trasy v mapě, v obou aplikacích tyto podklady samozřejmě najdete, u Huawei je navíc k dispozici i dynamické zobrazení s animací pohybu v mapě. To v aplikaci Kondice u Apple Watch nenajdeme, nicméně tuto funkci umějí i další sportovní aplikace, jako je například Strava. V obou případech se barva křivky mění dle tempa běžce v daném segmentu.

Z hlediska zobrazení dat v průběhu cvičení na hodinkách obě zařízení ukazují základní potřebná data v několika možných způsobech zobrazení, nechybějí tak údaje o délce tréninku, aktuální tepové zóně nebo tempu. U Huawei Watch Fit 3 se navíc nabízí zobrazení interaktivního trenéra, který udává tempo, nebo krátká rozcvička či protažení před a po tréninku. Tuto funkci u Apple Watch také nemáme.

Huawei Watch Fit 3 zobrazení tepové frekvence
Tepová frekvence přímo na hodinkách

Zmínit ale musím možnost exportu dat z aplikace Huawei Zdraví do Apple Zdraví pro uživatele iPhonů a Google Fit pro majitele telefonů s Androidem. Při srovnání s Apple Watch je pak potřeba brát v úvahu i výdrž na baterii. Novinka od Huawei totiž zvládne i týdenní provoz, což u Apple Watch nehrozí. Tam se bavíme o jednom až dvou dnech. Apple Watch Ultra jsou na tom samozřejmě lépe, to je již ale úplně jiná cenová kategorie.

Shrnutí

A jak si tedy novinka čínské značky oproti Apple Watch stojí? Z hlediska měření sportovních aktivit musím uznat, že výsledky se u obou zařízení zásadně neliší. Ano, u Watch Fit 3 mnohým může chybět již zmíněný výškoměr, ostatní hodnoty, jako je průměrná tepová frekvence, maximální tepová frekvence, uběhnutá vzdálenost nebo tempo, ale odpovídají přesnosti dražší konkurence. Při každodenním použití potěší velmi slušná výdrž na baterii a taktéž displej a jeho svítivost i rozlišení je dnes už na podobné úrovni. Za částku okolo čtyř tisíc korun se jedná o zajímavou alternativu, která s přehledem vystačí většině nenáročných sportovců a běžných uživatelů.

Hardwarové parametry Huawei Watch Fit 3

Konstrukce

Rozměry: 36,3 × 43,2 × 9,9 mm, hmotnost: 26 g, zvýšená odolnost: 5 ATM

Systém, procesor a paměť

Operační systém: HarmonyOS, čipset: neuvedeno, RAM: neuvedeno, interní paměť: 4 GB

Displej, konektivita a baterie

1,82", OLED, rozlišení: 480 × 480 px, NFC: , Bluetooth: 5.2, Wi-Fi: ne, GPS: (), Baterie: 400 mAh, bezdrátové nabíjení:
Hardwarové parametry Apple Watch Series 7 (45 mm)

Konstrukce

Rozměry: 45 × 38 × 10,7 mm, hmotnost: 51,5 g, zvýšená odolnost: 5 ATM

Systém, procesor a paměť

Operační systém: watchOS, čipset: Apple S7, dual-core, GPU PowerVR, RAM: 1 GB, interní paměť: 32 GB

Displej, konektivita a baterie

1,9", LTPO OLED, rozlišení: 484 × 396 px, NFC: , Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 b/g/n, GPS: (), Baterie: 309 mAh, bezdrátové nabíjení:
Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku