TOPlist

Huawei vylepší režim pro focení Měsíce. Výsledek uvidíte v reálném čase

moon mesic

Mnozí z nás často zkoušeli vyfotit krásný zářící úplněk na temné noční obloze. Výsledek však většinou vypadal jako bílá rozmazaná koule, která Měsíc nepřipomínala ani zdaleka. Huawei má však patent na vylepšený Měsíční režim, který by se o kvalitnější snímky Měsíce měl postarat. Společnost o patent požádala dokonce několik měsíců před vydáním svého vlajkového modelu P30 Pro. Právě tento model už režim pro focení Měsíce nabízí, nicméně brzy by se měl dočkat vylepšené verze s náhledem v reálném čase.

Měsíční režim se dočká vylepšení

Podle patentu podaného dne 22. února 2019 by mělo být možné pomocí předinstalované aplikace Fotoaparát pořídit čisté fotografie Měsíce. Pokud telefon rozpozná, že jsme se pokoušeli vyfotografovat Měsíc, aplikuje speciální úpravy.

Snímek Měsíce pak prochází automatickými korekcemi, jako je zaostření, je aplikován ideální jas, odstraněny rozmazané obrysy a podobně. Ve výsledku by měl uživatel získat snímek se zcela rozpoznatelným Měsícem na tmavé obloze. Podle slov patentu má být možné touto metodou ve výsledku zachytit „křišťálově čistý Měsíc“. Fotografii Měsíce s ní prý vyfotí jak profesionální, tak běžný uživatel.

Většina podobných technologií, které vznikají v dnešní době, využívají k úpravám umělou inteligenci. Jinak tomu není ani u funkce Huawei. O celé kouzlo se zde má starat právě umělá inteligence.

Patent Huaweie pro čisté fotografie Měsíce
Patent Huawei pro čisté fotografie Měsíce
Patent Huaweie pro čisté fotografie Měsíce
Patent Huawei pro čisté fotografie Měsíce

Kdy se dočkáme? To zatím nikdo neví

Podaný patent od Huawei také napovídá, že se nejspíše dočkáme dalšího zdokonalení této funkce. Podle patentu by mělo být možné vidět snímek měsíce (včetně úprav aplikovaných za pomoci AI) přímo v reálném čase (v hledáčku). To se nyní neděje, jelikož k postprodukci a „složení“ finálního snímku dojde až po stisknutí spouště.

Kdy se aktualizovaná verze aplikace objeví a pro jaké modely bude dostupná, zatím nevíme. Největším favoritem je smartphone Huawei P30 Pro, ale není vyloučeno, že si Huawei tuhle novinku bude šetřit až na chystaný Mate 30 Pro.

Autor článku Lukáš Kobylík
Lukáš Kobylík
Student vysoké školy, fanoušek i kritik Microsoftu a Applu. Nadšenec do moderních, ale i retro technologií. Ve volném čase hudebník, co rád drnká na kytaru nebo si po dni vychutná dobrou muziku z vinylu.

Kapitoly článku