TOPlist

Huawei Vision: Sympatický Android s dorazí na trh v září

Nový chytrý telefon od společnosti Huawei nese označení Vision. Do výbavy dostane 1GHz procesor, prostorný displej s úhlopříčkou 3,7″ a operační systém Android 2.3.

Huawei Vision nabídne unibody konstrukci; při pohledu na zadní stranu nám tenhle kousek připomíná HTC Legend, který v minulosti rovněž bodoval právě díky stylovému designu. Přední straně bude dominovat kapacitní WVGA displej s úhlopříčkou 3,7″, pro pořizování fotografií bude připravený 5MPx fotoaparát s přisvětlovací LED diodou. S ním bude možné nahrávat video v HD rozlišení (720p). Hnacím motorem se stane jednojádrový procesor od Qualcommu (MSM 8255, 1 GHz), o přísun energie se postará akumulátor s kapacitou 1 400 mAh. Operační systém Android 2.3 bude mít k dispozici 512 MB RAM, pro uživatelská data bude připravena 2GB vnitřní paměť a slot na microSD karty (až 32 GB).

 - - - 

Ve výbavě nesmějí chybět bezdrátové moduly Wi-Fi 802.11b/g/n a Bluetooth 2.1. Vision díky integrovanému GPS čipu dobře poslouží i pro navigaci. Najdeme zde i klasickou trojici senzorů – pohybový, proximity a světelný. Hmotnost zařízení by měla být příjemných 121 gramů, na tloušťku bude mít 9,9 milimetrů. Kromě stříbrné verze Huawei nabídne i zlatou a černou (uhlovou). Na vybraných trzích se počítá se zahájením prodeje v průběhu září; zda se objeví i v České republice aktuálně zjišťujeme.

- 
Huawei Vision na starší uniklé fotografii

Aktualizováno: Od tiskového oddělení společnosti Huawei jsme dostali informaci, že se model Vision v České republice objeví do konce roku, cena bude upřesněna později.

Zdroje: Engadget, EuroDroid

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku