Huawei: tyto telefony dostanou Oreo a pravidelné bezpečnostní záplaty

Společnost Huawei dnes představila nové smartphony řady Mate 10, které nabízejí elegantní design, vysoký výkon, kvalitní fotoaparáty a v neposlední řadě novou verzi operačního systému Android 8.0 Oreo a jeho nadstavby EMUI. Ta poskočila rovněž na číslovku 8 a nabízí několik zajímavých funkcí – rychlejší spouštění aplikací, lepší přidělování výkonu, filtr modrého světla, otvírání notifikací v režimu rozdělené obrazovky, apod.

Huawei slibuje, že novou verzi systému dostanou poslední čtyři vlajkové modely, konkrétně Huawei P10, P10 Plus, Mate 9 a 9 Pro. Paradoxně dříve se dočkají rok staré tabletofony, Oreo by na nich mělo přistát ještě do konce letošního roku, modely P10 a P10 Plus si počkají o něco déle. Vnitřní testy Huawei prokázaly, že s novou verzí systému dojde u starších modelů navýšení výkonu – např. Huawei Mate 9 v interním výkonnostním benchmarku poskočil ze skóre 79 na 85 (Mate 10 získal 89 bodů).Huawei Mate 10 Pro na oficiálních snímcích, které před nedávnem unikly na internetNepřehlédněte

Huawei Mate 10 Pro: špičková výbava v elegantním kabátku (první dojmy)

 

S příchodem Orea také bude Huawei na své telefony vypouštět pravidelné bezpečností záplaty, a to díky Projectu Treble od Google, který proces aktualizací pro výrobce výrazně zjednodušuje. Vlajkové modely mají dostávat záplaty zabezpečení každý měsíc, telefony střední třídy po dvou měsících a konečně nejlevnější zařízení každého čtvrt roku.

Firma Huawei také před čtvrt rokem začala spolupracovat s Googlem na příští verzi Androidu „P“, takže budoucí telefony čínského giganta by mohly mít k novému zelenému robotovi velmi brzký přístup . Huawei chce Googlu vypomoci zejména v oblasti umělé inteligence, na kterou je připraven její čipset Kirin 970. Huawei si chce zajistit optimalizaci knihovny Google Tensorflow Lite, která pomáhá vývojářům optimálně využít integrovanou jednotku NPU v aplikacích využívajících umělou inteligenci.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku