Sledujte nás na YouTube

Huawei: tyto telefony dostanou Oreo a pravidelné bezpečnostní záplaty

Společnost Huawei dnes představila nové smartphony řady Mate 10, které nabízejí elegantní design, vysoký výkon, kvalitní fotoaparáty a v neposlední řadě novou verzi operačního systému Android 8.0 Oreo a jeho nadstavby EMUI. Ta poskočila rovněž na číslovku 8 a nabízí několik zajímavých funkcí – rychlejší spouštění aplikací, lepší přidělování výkonu, filtr modrého světla, otvírání notifikací v režimu rozdělené obrazovky, apod.

Huawei slibuje, že novou verzi systému dostanou poslední čtyři vlajkové modely, konkrétně Huawei P10, P10 Plus, Mate 9 a 9 Pro. Paradoxně dříve se dočkají rok staré tabletofony, Oreo by na nich mělo přistát ještě do konce letošního roku, modely P10 a P10 Plus si počkají o něco déle. Vnitřní testy Huawei prokázaly, že s novou verzí systému dojde u starších modelů navýšení výkonu – např. Huawei Mate 9 v interním výkonnostním benchmarku poskočil ze skóre 79 na 85 (Mate 10 získal 89 bodů).

 

S příchodem Orea také bude Huawei na své telefony vypouštět pravidelné bezpečností záplaty, a to díky Projectu Treble od Google, který proces aktualizací pro výrobce výrazně zjednodušuje. Vlajkové modely mají dostávat záplaty zabezpečení každý měsíc, telefony střední třídy po dvou měsících a konečně nejlevnější zařízení každého čtvrt roku.

Firma Huawei také před čtvrt rokem začala spolupracovat s Googlem na příští verzi Androidu „P“, takže budoucí telefony čínského giganta by mohly mít k novému zelenému robotovi velmi brzký přístup . Huawei chce Googlu vypomoci zejména v oblasti umělé inteligence, na kterou je připraven její čipset Kirin 970. Huawei si chce zajistit optimalizaci knihovny Google Tensorflow Lite, která pomáhá vývojářům optimálně využít integrovanou jednotku NPU v aplikacích využívajících umělou inteligenci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. Jopi (neregistrovaný)

    A p9 lite 2017??

  2. lol (neregistrovaný)

    Zabudni. Ked sa vykaslali na vlajkovy model P9 z 2016, nebudu riesit low-end. Huawei je nazoru, ze tvoje peniaze uz dostali, netreba sa viac starat. Chces novy system, kup si onedlho P9 2018.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *