Huawei spolupracuje s TÜV Rheinland: cílem je certifikace technologie SuperCharge

Značka Huawei včera oznámila spolupráci se společností TÜV Rheinland na certifikaci své technologie SuperCharge. Podle informací od Huawei se má jednat o vůbec první technologii rychlého nabíjení, která úspěšně splňuje přísné testy světoznámých bezpečnostních odborníků.

Předmětem testů je bezpečnost, nízká teplota a odolnost proti tepelnému šoku všech součástí, tj. adaptérů, integrovaných obvodů i materiálů napájecích kabelů. Podrobení se přísné kontrole TÜV Rheinland je dalším příkladem plnění závazků společnosti Huawei přinášet inovativní funkce a konkrétně v tomto případě zajistit nejen rychlejší nabíjení, ale také bezpečnější.

https://www.youtube.com/watch?v=VcMLNQB4pLo

Technologie SuperChange umožňuje neustálou „komunikaci“ mezi zařízením a nabíječkou. Díky monitorování každého bodu nabíjecího cyklu je nabíječka schopna inteligentně automaticky nastavovat napětí a proud tak, aby se na základě kapacity telefonu, adaptéru a kabelu rychlost nabíjení maximalizovala.

SuperCharge používá nabíjení na úrovni 4,5 V/5 A, tedy nízkonapěťové nabíjení, což nezpůsobuje nadměrné zahřívání samotného akumulátoru. Nabíjecí konektory u smartphonů, které SuperCharge podporují, jsou naprogramované tak, aby se automaticky přerušilo napájení elektrickou energií, pokud přijdou do kontaktu s vodou. Díky tomu nemůže dojít ke zkratu či vznícení. Aktuálně jsou touto technologií vybaveny smartphony Huawei Mate 9 (recenze), Huawei P10 (recenze) a počítá se s ní například i u chystaného Huawei Mate 10.

Autor článku
Roman Hálek
Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

Kapitoly článku