Huawei si procesory Kirin nechá jen pro sebe, konkurenci je poskytovat nehodlá

Společnost Huawei se při návrhu svých smartphonů může spolehnout na své čipsety Kirin, které si výkonnostně troufnou i na své masově rozšířenější konkurenty od Qualcommu, Samsungu či MediaTeku. Zatímco čipy od těchto firem najdeme v telefonech různých značek (Exynosy od Samsungu např. běží v některých telefonech Meizu), Huawei se o své Kiriny podělit nechce.

Na konferenci Huawei Global Analyst to potvrdili sami zástupci čínské společnosti. Huawei nemá v plánu udělat z výroby čipů samostatný byznys, ale chce je používat výhradně u svých zařízení, aby nabídla zákazníkům odlišující faktor. To přináší Huawei tři nezanedbatelné výhody – vývoj různých čipů pro konkrétní potřeby trhu, snížení celkových výrobních nákladů na telefon, a také příkladnou optimalizaci softwaru EMUI pro běh na vlastních čipech.

Budoucnost čipsetů Kirin tak alespoň prozatím zůstane pevně svázaná s vyššími řadami telefonů značek Huawei a Honor, jejich levnější modely se budou nadále svěřovat do rukou konkurenčních čipsetů.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku