Domů » Bleskovky » Huawei si procesory Kirin nechá jen pro sebe, konkurenci je poskytovat nehodlá

Huawei si procesory Kirin nechá jen pro sebe, konkurenci je poskytovat nehodlá

Společnost Huawei se při návrhu svých smartphonů může spolehnout na své čipsety Kirin, které si výkonnostně troufnou i na své masově rozšířenější konkurenty od Qualcommu, Samsungu či MediaTeku. Zatímco čipy od těchto firem najdeme v telefonech různých značek (Exynosy od Samsungu např. běží v některých telefonech Meizu), Huawei se o své Kiriny podělit nechce.

Na konferenci Huawei Global Analyst to potvrdili sami zástupci čínské společnosti. Huawei nemá v plánu udělat z výroby čipů samostatný byznys, ale chce je používat výhradně u svých zařízení, aby nabídla zákazníkům odlišující faktor. To přináší Huawei tři nezanedbatelné výhody – vývoj různých čipů pro konkrétní potřeby trhu, snížení celkových výrobních nákladů na telefon, a také příkladnou optimalizaci softwaru EMUI pro běh na vlastních čipech.

Budoucnost čipsetů Kirin tak alespoň prozatím zůstane pevně svázaná s vyššími řadami telefonů značek Huawei a Honor, jejich levnější modely se budou nadále svěřovat do rukou konkurenčních čipsetů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments