Domů » Bleskovky » Huawei se s telefony daří. Podle analytiků v budoucnu může být světovou jedničkou

Huawei se s telefony daří. Podle analytiků v budoucnu může být světovou jedničkou

Prodeje smartphonů celosvětově klesají už několik kvartálů za sebou. Nižší prodeje zaznamenal Apple i Samsung, nicméně Huawei se zatím daří růst a nejoptimističtější odhady analytiků naznačují, že by se čínský gigant v budoucnu mohl stát novou světovou jedničkou.

smartphony 2019
Aktuálnímu žebříčku výrobců smartphonů vévodí Samsung. zdroj: IDC

Podle informací Strategy Analytics byla společnost Huawei jediným výrobcem smartphonů z celé trojice, které se podařilo navýšit celosvětový tržní podíl. Dle statistiky IDC dodal Huawei za 1. kvartál 2019 celkem 59,1 milionů smartphonů, čímž navýšil svůj celosvětový podíl na trhu na 19 %, což představuje meziroční růst prodeje o 50,3 %. V prvním kvartálu 2018 přitom držel podíl 11,8 % a prodal  39,3 milionu kusů.

IDC smartphony 2019

Světovou jedničkou i nadále zůstává Samsung, Huawei patří druhé místo a třetí je Apple. Otázkou je, jak dlouho bude toto pořadí platit a zda se čínská společnost v budoucnu nedostane na první příčku. Čtvrté místo patří Xiaomi, o pátou pozici se dělí Vivo a Oppo.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
42 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments