Domů » Bleskovky » Huawei se s telefony daří. Podle analytiků v budoucnu může být světovou jedničkou

Huawei se s telefony daří. Podle analytiků v budoucnu může být světovou jedničkou

Prodeje smartphonů celosvětově klesají už několik kvartálů za sebou. Nižší prodeje zaznamenal Apple i Samsung, nicméně Huawei se zatím daří růst a nejoptimističtější odhady analytiků naznačují, že by se čínský gigant v budoucnu mohl stát novou světovou jedničkou.

smartphony 2019
Aktuálnímu žebříčku výrobců smartphonů vévodí Samsung. zdroj: IDC

Podle informací Strategy Analytics byla společnost Huawei jediným výrobcem smartphonů z celé trojice, které se podařilo navýšit celosvětový tržní podíl. Dle statistiky IDC dodal Huawei za 1. kvartál 2019 celkem 59,1 milionů smartphonů, čímž navýšil svůj celosvětový podíl na trhu na 19 %, což představuje meziroční růst prodeje o 50,3 %. V prvním kvartálu 2018 přitom držel podíl 11,8 % a prodal  39,3 milionu kusů.

IDC smartphony 2019

Světovou jedničkou i nadále zůstává Samsung, Huawei patří druhé místo a třetí je Apple. Otázkou je, jak dlouho bude toto pořadí platit a zda se čínská společnost v budoucnu nedostane na první příčku. Čtvrté místo patří Xiaomi, o pátou pozici se dělí Vivo a Oppo.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
tomas
Anonym
tomas

Trump pukne od zlosti. Toto usa nehra do karat. Rychlo musia niečo vymyslieť ako tomu zabrániť. ?

xzeit
Uživatel
xzeit

Ono se to na té pozici světového prvenství krásně střídá. Kdysi Nokia, momentálně Samsung a do dvou let Huawei.

Menty
Uživatel
Menty

Chápu, že pro tebe to krásné bude, že budou rudoši první. Nicméně snad se taková věc nestane a USA a EU by to nemely dopustit. Čína, kde vás za vlastníctví iPhone můžou pomalu pověsit, do Evropy to smetí hrne ve velkym, EU by podle mě měla uplatňovat stejnou protekcionistickou politiku, uvalit velká cla a zákazy na dovoz smetí Huawei, Xiaomi apod. To je největší problém svobodných otevřených trhů – že se tam dostane i odpad otamtud, kde by vás za konkurenční produkt pomalu poslali na šibenici.

Tade
Uživatel
Tade

Cla na výrobce napojeného na krvavý čínský režim by byla sice hezká, nicméně obchodní války jsou to poslední, co chceme. Ideálně prostě nekupovat. Většina lidí samozřejmě pozadí Huawei nezná nebo ještě hůře – je jim to jedno… Toto prostě řešení nemá a rozhodne opět trh.

xzeit
Uživatel
xzeit

Ne, mi to bude úplně jedno. Je mi jedno, jestli bude první Huawei, Samsung, Xiaomi, nebo jiný výrobce. Nevybírám si podle toho, na kterém místě na světě je. Zajímá mě HW vybavenost a SW je mi jedno, líbí se mi od Samsungu, Huaweie, Sony… Tady jsem problém nenašel. Smetí od Huawei je od tebe tradičně mimo. Smiř se s tím, že je to výrobce na úrovni Samsungu. Momentálně minimálně po HW stránce.
No a ty volné trhy. Bez komentáře. Na jednu stranu tady hovoříš něco o komančích a na druhou bys něco pomalu zakahoval.

xzeit
Uživatel
xzeit

Pozadí Huawei, mj přijde, jako bys bys prošel celým Huaweiem a udělal si vlastní názor dle osobní zkušenosti. Já taky viděl nějaké dokumenty o Nokii apod. není to vše trochu pribarvene? Ty jako normální člověk téměř nemáš šanci něco takového objektivně a spravedlivě hodnotit. Bohužel. Svět je složitý mechanismus.

Menty
Uživatel
Menty

xzeit: Jakou věc nechápeš, co se volných trhů týče? To je v ekonomii naprosto známá věc. Na svobodný a volný trh se dostane jakékoliv smetí (Huawei, Xiaomi) i ze zemí , jejichž trhy jsou regulovány. Jeď se někdy podívat do Číny, jak tam ty lidi žijou, co si můžou dovolit. Pokud ti to přijde normální, nemáš ve slušný společnosti co dělat. Čínská ekonomika je velice protekcionistická, co se týče pohybu zboží do Číny, ale chce být silně expanzivní (viz např Aliexpress), co se týče směru do světa (export), zejména na svobodné trhy. A ano, smetí z komunistických nedemokratických zemí by… Číst vice »

xzeit
Uživatel
xzeit

Menty: mi nepřijde normální už jenom Česko, ale politiku řešit tady fakt nebudu. Ty jsi asi v Číně byl, soudě dle tvých slov. Ostatně ty jsi takový všudebyl, všechnoznám,že? A s těmi šroty s Číny už to vážně přeháníš. Čínský šrot si samozřejmě koupit můžeš, ovšem Huawei, nebo Xiaomi šrot rozhodně není ?. To že Čína dokáže vyrobit něco kvalitního je holý fakt tak se s tím prostě smiř. Sám dělám ve firmě, do které se začaly nakupovat výrobky z Číny. A ani, jsou to šroty, stejně tak ale se tam najdou kvalitní výrobky ze člověk až nechápe. Záleží spíš… Číst vice »

Menty
Uživatel
Menty

Klasický xzeit :D Někdo šáhne na modlu, tak ho rudoch hned začne urážet. Že politiku neřešíš my dávno víme. Nicméně přestaň se tu navážet do lidí, kterým komouši vadí, a kterým to jedno není. Já jsem všudybyl a všechno vím, tys zas asi nebyl nikde, proto nevíš nic :D Nikdo nikde neřekl, že to Čína není schopná vyrobit. Já jsem řekl, že dokud budou trh a ekonomika v Číně takové, tak bych je do Evropy a USA nepustil. A bylo by na místě, aby i veřejnost byla lépe informovaná, co vlastně je například Huawei za zmetky. Včera jsem koukal na… Číst vice »

Menty
Uživatel
Menty

*ministryně, samozřejmě

Pastor
Anonym
Pastor

xzeit: ja v cine nekolik let zil, dokonce mluvim jakz takz plynule mandarinskou cinstinou. Docela dobre vim jak tam jede propaganda a lzi 24/7. Dle toho jak se prezentujes jsi nikdy nikde nebyl. Mozna Chorvatsko nebo Vaclavak, ale o svete za reklamnimi plakaty nevis vubec nic. Jen je to dalsi clanek o tvem panickovo Huhlawej, tak jsi prisel kvicet. Uz jsi horsi nez nejzarytejsi fanaticke iOvce. Tobr kdyby nekdo rekl, ze je Huaho*no ze zlata, tak to budes hajit do krve.

xzeit
Uživatel
xzeit

Menty? A jak jsem tě jako urazil?? :D Si to bereš nějak moc osobně, ne? Huawei není žádná moje modla, ale tvé tvrzení, že je to šrot je úplně mimo. Myslíš si snad, že by lidé kupovali šrot? Že kdyby to byl takový šrot, že by ho kupovali dál a dál? :D Ale jdi ty. Do huby si nevidíš. Ne, politiku neřeším a stejně, ani ty do ní nevidíš. Huawei se tlačí na pozici světové jedničky protože je prostě dobrý výrobce, který má co nabídnout. Jestli se to má nějak změnit, musejí se ostatní více snažit :-) Pastor: Objevíš se… Číst vice »

shepii
Uživatel
shepii

xzeit: Proč pořád používáš to „mi“? Stačí se naučit, v jakém pádě se používá „mně“ a v jakém „mě“. Takhle to vypadá hrozně.

Menty
Uživatel
Menty

xzeit: No je vidět, jak omezený jsi, protože o tom, proč ty sis zrovna zvolil smetí Huawei, o tom vůbec řeč není a to NIKOHO nezajímá. Čína je prostě nesvobodná země, lidi tam žijou v naprosto katastrofálních podmínkách, vláda tlačí Huawei, který donáší, ta vláda, která ještě před 30 lety střílela do vlastních lidí. My víme xzeite, že ty nemáš charakter, ale ještě jednou – já jsem člověk, pro kterého je taková věc naprosto neakceptovatelná, a ve slušné společnosti nemá co dělat. Což ale už i víme, že do slušné společnosti ty rozhodně nepatříš. Jak píše správně Pastor, ty to… Číst vice »

xzeit
Uživatel
xzeit

Menty: Za prvé to bylo pro pastora a za druhé, když to nikoho nezajímá, tak proč tady furt někdo musí brečet, že xzeit, Huawei a kvičení? :D :-) Dobře si protiřečíš a ještě tady vytahuješ něco o omezenosti, ale tvoji omezenost nevidíš… Jo do Německa, kde paní M. rozjela přísun uprchlíků. Jasně, každý občas klopýtne. Jo a v Německo do svých lidí nikdy nestřílelo, že? Nebo do lidí….:D Mícháš tady hrušky s jabkama…. Ne, politiku a vládní režimy fakt řešit nebudu. Čína jako taková mě nezajímá, resp. nezajímám se o ni. Mě zajímají technologie a že jedna z nich, která… Číst vice »

xzeit
Uživatel
xzeit

shepii: Můžu napsat jak mně, tak mi. Já používám mi. Komu čemu ve třetím pádě můžeš použít obojí….jak to vypadá je mi jedno.
Mi se taky nelíbí, jak třeba někdo píše vokno, nebo třeva takový to domácí žvejkání :D

Menty
Uživatel
Menty

xzeit: Prostě rudá Huaovce, že se vůbec namáhám se tu bavit s komunistickym odpadem :D Pro tebe je to normální, pro mě ne, na to ti opravdu nemám co říct, nehodlám se s rudochem jako jsi ty dál bavit, takže si tu kecej do chceš :D

xzeit
Uživatel
xzeit

No vidíš, jaký jsi charakter:D To ses ukázal a ty tady něco piš o urážkách :D haha.
Skončil jsi, slabochu.