Domů » Bleskovky » Huawei se s telefony daří. Podle analytiků v budoucnu může být světovou jedničkou

Huawei se s telefony daří. Podle analytiků v budoucnu může být světovou jedničkou

Prodeje smartphonů celosvětově klesají už několik kvartálů za sebou. Nižší prodeje zaznamenal Apple i Samsung, nicméně Huawei se zatím daří růst a nejoptimističtější odhady analytiků naznačují, že by se čínský gigant v budoucnu mohl stát novou světovou jedničkou.

smartphony 2019
Aktuálnímu žebříčku výrobců smartphonů vévodí Samsung. zdroj: IDC

Podle informací Strategy Analytics byla společnost Huawei jediným výrobcem smartphonů z celé trojice, které se podařilo navýšit celosvětový tržní podíl. Dle statistiky IDC dodal Huawei za 1. kvartál 2019 celkem 59,1 milionů smartphonů, čímž navýšil svůj celosvětový podíl na trhu na 19 %, což představuje meziroční růst prodeje o 50,3 %. V prvním kvartálu 2018 přitom držel podíl 11,8 % a prodal  39,3 milionu kusů.

IDC smartphony 2019

Světovou jedničkou i nadále zůstává Samsung, Huawei patří druhé místo a třetí je Apple. Otázkou je, jak dlouho bude toto pořadí platit a zda se čínská společnost v budoucnu nedostane na první příčku. Čtvrté místo patří Xiaomi, o pátou pozici se dělí Vivo a Oppo.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

42 komentářů

 1. Trump pukne od zlosti. Toto usa nehra do karat. Rychlo musia niečo vymyslieť ako tomu zabrániť. ?

 2. Ono se to na té pozici světového prvenství krásně střídá. Kdysi Nokia, momentálně Samsung a do dvou let Huawei.

  • Chápu, že pro tebe to krásné bude, že budou rudoši první. Nicméně snad se taková věc nestane a USA a EU by to nemely dopustit. Čína, kde vás za vlastníctví iPhone můžou pomalu pověsit, do Evropy to smetí hrne ve velkym, EU by podle mě měla uplatňovat stejnou protekcionistickou politiku, uvalit velká cla a zákazy na dovoz smetí Huawei, Xiaomi apod. To je největší problém svobodných otevřených trhů – že se tam dostane i odpad otamtud, kde by vás za konkurenční produkt pomalu poslali na šibenici.

  • Cla na výrobce napojeného na krvavý čínský režim by byla sice hezká, nicméně obchodní války jsou to poslední, co chceme. Ideálně prostě nekupovat. Většina lidí samozřejmě pozadí Huawei nezná nebo ještě hůře – je jim to jedno… Toto prostě řešení nemá a rozhodne opět trh.

  • Ne, mi to bude úplně jedno. Je mi jedno, jestli bude první Huawei, Samsung, Xiaomi, nebo jiný výrobce. Nevybírám si podle toho, na kterém místě na světě je. Zajímá mě HW vybavenost a SW je mi jedno, líbí se mi od Samsungu, Huaweie, Sony… Tady jsem problém nenašel. Smetí od Huawei je od tebe tradičně mimo. Smiř se s tím, že je to výrobce na úrovni Samsungu. Momentálně minimálně po HW stránce.
   No a ty volné trhy. Bez komentáře. Na jednu stranu tady hovoříš něco o komančích a na druhou bys něco pomalu zakahoval.

  • Pozadí Huawei, mj přijde, jako bys bys prošel celým Huaweiem a udělal si vlastní názor dle osobní zkušenosti. Já taky viděl nějaké dokumenty o Nokii apod. není to vše trochu pribarvene? Ty jako normální člověk téměř nemáš šanci něco takového objektivně a spravedlivě hodnotit. Bohužel. Svět je složitý mechanismus.

  • xzeit: Jakou věc nechápeš, co se volných trhů týče? To je v ekonomii naprosto známá věc. Na svobodný a volný trh se dostane jakékoliv smetí (Huawei, Xiaomi) i ze zemí , jejichž trhy jsou regulovány. Jeď se někdy podívat do Číny, jak tam ty lidi žijou, co si můžou dovolit. Pokud ti to přijde normální, nemáš ve slušný společnosti co dělat. Čínská ekonomika je velice protekcionistická, co se týče pohybu zboží do Číny, ale chce být silně expanzivní (viz např Aliexpress), co se týče směru do světa (export), zejména na svobodné trhy. A ano, smetí z komunistických nedemokratických zemí by mělo být regulováno. Stejně tak, jako jsou v demokratických volbách zakázany extremistické strany. A i proto by měla EU zaujmout ke šrotům z Číny stejný tvrdý postoj jako USA. A měla by ho držet do doby, dokud nebude v Číně svoboda, svobodná ekonomika a volný trh.

  • Menty: mi nepřijde normální už jenom Česko, ale politiku řešit tady fakt nebudu. Ty jsi asi v Číně byl, soudě dle tvých slov. Ostatně ty jsi takový všudebyl, všechnoznám,že? A s těmi šroty s Číny už to vážně přeháníš. Čínský šrot si samozřejmě koupit můžeš, ovšem Huawei, nebo Xiaomi šrot rozhodně není ?. To že Čína dokáže vyrobit něco kvalitního je holý fakt tak se s tím prostě smiř. Sám dělám ve firmě, do které se začaly nakupovat výrobky z Číny. A ani, jsou to šroty, stejně tak ale se tam najdou kvalitní výrobky ze člověk až nechápe. Záleží spíš na schopnosti našeho nákupu. To že tady expandují ve obrovské míře výrobky z Číny je náš problém, našich politiků, zemí Evropy a to bohužel. Můžeš tady brečet jak chceš… Tak to prostě nekupuj a mlč.

  • Klasický xzeit :D Někdo šáhne na modlu, tak ho rudoch hned začne urážet. Že politiku neřešíš my dávno víme. Nicméně přestaň se tu navážet do lidí, kterým komouši vadí, a kterým to jedno není. Já jsem všudybyl a všechno vím, tys zas asi nebyl nikde, proto nevíš nic :D Nikdo nikde neřekl, že to Čína není schopná vyrobit. Já jsem řekl, že dokud budou trh a ekonomika v Číně takové, tak bych je do Evropy a USA nepustil. A bylo by na místě, aby i veřejnost byla lépe informovaná, co vlastně je například Huawei za zmetky. Včera jsem koukal na TV, a ministrině pro místní rozvoj se vyjádřila ve stylu, že ona o Huawei nic neví, a zda je to bezpečností hrozba by měly řešit bezpečností složky. Mně stačí, že je to firma donášející na klíč rudé vládě, to mi stačí, abych k tomu zaujal svůj postoj. Ale xzeite, my už dávno víme, že tobě se i ty nejnechutnější praktiky nepříčí, takže v pohodě :D

  • *ministryně, samozřejmě

  • xzeit: ja v cine nekolik let zil, dokonce mluvim jakz takz plynule mandarinskou cinstinou. Docela dobre vim jak tam jede propaganda a lzi 24/7. Dle toho jak se prezentujes jsi nikdy nikde nebyl. Mozna Chorvatsko nebo Vaclavak, ale o svete za reklamnimi plakaty nevis vubec nic. Jen je to dalsi clanek o tvem panickovo Huhlawej, tak jsi prisel kvicet. Uz jsi horsi nez nejzarytejsi fanaticke iOvce. Tobr kdyby nekdo rekl, ze je Huaho*no ze zlata, tak to budes hajit do krve.

  • Menty? A jak jsem tě jako urazil?? :D Si to bereš nějak moc osobně, ne?
   Huawei není žádná moje modla, ale tvé tvrzení, že je to šrot je úplně mimo. Myslíš si snad, že by lidé kupovali šrot? Že kdyby to byl takový šrot, že by ho kupovali dál a dál? :D Ale jdi ty. Do huby si nevidíš. Ne, politiku neřeším a stejně, ani ty do ní nevidíš. Huawei se tlačí na pozici světové jedničky protože je prostě dobrý výrobce, který má co nabídnout. Jestli se to má nějak změnit, musejí se ostatní více snažit :-)

   Pastor: Objevíš se vždycky zároveň s Mentym a taky začneš pohádkou. Čím to asi bude?

   Mi nikdo nemusí nic říkat. Huawei jsem zvolil, protože měl momentálně nejlepší přístroj na trhu a kdyby jej měl LG, vezmu si třeba LG.

   Tady se ovšem řeší Huawei a pozice světové jedničky. Nedivím se, mají prostě skvělé přístroje a lidi je chtějí.

  • xzeit: Proč pořád používáš to „mi“? Stačí se naučit, v jakém pádě se používá „mně“ a v jakém „mě“. Takhle to vypadá hrozně.

  • xzeit: No je vidět, jak omezený jsi, protože o tom, proč ty sis zrovna zvolil smetí Huawei, o tom vůbec řeč není a to NIKOHO nezajímá. Čína je prostě nesvobodná země, lidi tam žijou v naprosto katastrofálních podmínkách, vláda tlačí Huawei, který donáší, ta vláda, která ještě před 30 lety střílela do vlastních lidí. My víme xzeite, že ty nemáš charakter, ale ještě jednou – já jsem člověk, pro kterého je taková věc naprosto neakceptovatelná, a ve slušné společnosti nemá co dělat. Což ale už i víme, že do slušné společnosti ty rozhodně nepatříš. Jak píše správně Pastor, ty to budeš obhajovat, i kdyby to lejno bylo ze zlata, já bych si ho nekoupil, i kdyby bylo ze zlata. A kupovali, o inteligenci některých jedinců si nedělám iluze, stačí se podívat u nás, co zdejší jelita zvolila do vlády a na Hrad. A já ten výsledek samozřejmě akceptuju, ale o inteligenci národa to teda dost vypovídá, kdybys někdy opustil Ostravu a jel třeba do Německa nebo Rakouska, tak bys viděl, jak jsme tam všem akorát pro smích. Takže kupovali xzeite, kupovali.

   A PS: Říct v souvislosti s Huawei „nebudem do toho tahat politiku“ je naprosto absurdní, kor když Huawei je vpodstatě vládní firma.

  • Menty: Za prvé to bylo pro pastora a za druhé, když to nikoho nezajímá, tak proč tady furt někdo musí brečet, že xzeit, Huawei a kvičení? :D :-) Dobře si protiřečíš a ještě tady vytahuješ něco o omezenosti, ale tvoji omezenost nevidíš…

   Jo do Německa, kde paní M. rozjela přísun uprchlíků. Jasně, každý občas klopýtne. Jo a v Německo do svých lidí nikdy nestřílelo, že? Nebo do lidí….:D
   Mícháš tady hrušky s jabkama….

   Ne, politiku a vládní režimy fakt řešit nebudu. Čína jako taková mě nezajímá, resp. nezajímám se o ni. Mě zajímají technologie a že jedna z nich, která mě zajímá je firmy Huawei, za to já nemůžu. Když do toho chceš míchat politiku, tak si míchej, mě z toho ale vynech.

  • shepii: Můžu napsat jak mně, tak mi. Já používám mi. Komu čemu ve třetím pádě můžeš použít obojí….jak to vypadá je mi jedno.
   Mi se taky nelíbí, jak třeba někdo píše vokno, nebo třeva takový to domácí žvejkání :D

  • xzeit: Prostě rudá Huaovce, že se vůbec namáhám se tu bavit s komunistickym odpadem :D Pro tebe je to normální, pro mě ne, na to ti opravdu nemám co říct, nehodlám se s rudochem jako jsi ty dál bavit, takže si tu kecej do chceš :D

  • No vidíš, jaký jsi charakter:D To ses ukázal a ty tady něco piš o urážkách :D haha.
   Skončil jsi, slabochu.

 3. Mě ty, jsi mentálně zaostalý. Píšeš blbosti.

 4. Clanek o Huawei a xzeit opet kvici jak podsvince a opet vyzdvihuje Cinu, svou modlu, do nebes.

  Aniz bych zase vyvolaval flame, kdy se pokazde chytnes a nechas vytrollit, tak ti doporucim nekdy vyrazit dal nez na Vaclavak, protoze dle toho jak se vyjadrujes jsi nikdy nikde nebyl. Ja si s tebou klidne pokecam v mandarinske cinstine, protoze jsem tam byl dost dlouhou dobu a konkretne TY nemas ani poneti jak to tam funguje a co se tam deje. Mas jen svou bublinu bez informaci a delas ze sebe idiota kazdy den. Bohuzel nejsi sam. Tady vetsina uzivatelu frci pouze na informacich, ktere jsou jen teoreticke.

  • Krásně jsi nám toho idi*ota, kterým jsi ukázal. No na maďarština bude asi tvůj rodný jazyk :D

  • Jak jsem psal. Nikdy jsi nikde nebyl, neznas a mas jen svou modlu – mobilni telefon. Takovych je Vas vetsina. Zapskla ve sve bubline.

  • :D Vtipné je, že ty rozhodně nevíš a ani nemůžeš vědět, kde já jsem byl, či nebyl, stejně jako o komkoliv jiném. Vždyť jsi úplně mimo :D

  • xzeit: Podle tvych prispevku je celkem jasny, ze jsi nikde nebyl a ze si jen zapr*eny smrad se zmetkem mobilem v ruce. Hlavne tady porad „rozumovat“…
   Jinak samotnyho me Cina v jistym smyslu fascinuje, ta rychlost ekonomickeho vyvoje, kterym prosla za poslednich 20 let je neskutecna. Ale zpochybnovat tady ty extremni cenzury, nemoznost svobody apod. je proste na hlavu. A ty vymluvy „politiku do toho netahej“ fakt stejne prasteny, politika souvisi naprosto se vsim – at uz je to ta „technologicka stranka“ veci, tak zpusob jakym resi soukromi nebo spojitost s cinskou komunistickou vladou.

  • Lukass71: tobě dobře je*be. Zmetek to fakt není, fakt ne. Co to je zase za kecy, že jsem nikde nebyl ??. Tobě fakt v té makovici hrabe. To jako když jsem byl na Slovensku, v Itálii, Německu, Rakousku, Chorvatsku, Řecku, Anglii, Polsku, Slovinsku.. Možná jsem na něco zapomněl.. To jsem nikde nebyl? I když jsem tam byl, tak to nebylo na dostatečně dlouhou dobu, abych si mohl udělat nějaký rozhled a nejsem sám. V Číně jsem fakt nebyl ale i kdybych byl, nebudu tady rozumovat jak ty a pár tvých kámošů v čele s mentalem. Kdo tady zpochybňuje cenzury, svobodu atd.? Já se k tomu nijak nevyjadruji a dělat ze sebe chytráka jako ty a tví kámoši na základě informací z internetu nebudu. Já se vyjadřuji pouze k technologiím a ty fakt s politickým režimem nijak nesouvisí. Ty fungují jak v Číně, tak v USA stejně (mohou) a jestli mají nastavena nějaká jiná lokální pravidla, naprikad. ta cenzura internetu nemá co dělat se samotnou technologií. Ty jsi tady fakt chyběl,jen přijdeš a začneš jak id*iot útočit a pak se divíš.

  • lukass71: Však toho rudocha nech, než mu praskne žilka :D Je ještě pln z oslav prvního máje, tak musíme počkat, až se trochu uklidní :D Jak říkám, holt odpad společnosti, a mě prosím bude titulovat „slabochem a mentálem“. Ano, jsem slaboch, protože se nebavím s komunistickou špínou, to budu radši tisíckrát slaboch, než ta komunistická špína.
   Čína je nesvobodná země, kde vlastní vláda před 30 lety nechala povraždit svoje vlastní občany, který tam žijou v neskutečný bídě. Pro mě – jakožto člověka, co ctí slušnost, je takové chování naprosto nepřijatelné, a proto nehodlám dotované výplody vlády v Číně podporovat, když tam lidi za to nedostanou pořádně ani zaplaceno. Ale tohle vysvětluj starýmu komoušovi, kterej do toho radši nebude tahat politiku :D A já to beru, stejně jako tu jdou náckové chodí na koncerty Ortela, – v čemž taky někteří problém nevidí, tak náš xzeit prostě v nevidí problém zas v tomto nepřijatelném chování. Ale to je o slušnosti prostě, nikdo tu netvrdí, že Čína není schopná něco vyrobit.

  • První máj jsem nijak neslavil, nezajímá mě stejně jako velikonoce, nebo vánoce a další svátky, resp. jejich podstata mě nezajímá. Jediné co mě na těchto dnech zajímá je to, že je zrovna (pro většinu) volno. Říkám, jsi úplně mimo v nějakých představách o mě. Úplně totálně mimo. Stejně jako s tím komunistou. To je ještě víc mimo, ale na to, jak jsi mimo ty, to nemá. Jinak Čína není tvoje země, ty tam nežiješ a já tam taky nežiju. A k tomu co dělala vláda před 30ti lety… A co dělalo Německo před 75? ? Už se vzpamatuj. Svět trochu pokročil a to i v komunistické Číně.

  • xzeit. No, sice jsem se tebe na nic neptal, ale tak nedá mi to na tvou neslušnost nezareagovat :D To, co dělalo Německo před 75 lety se nedá srovnat od toho, co dělala Čína před 30. Zkus to nastudovat a nedělej ze sebe hlupáka. Německo se od zločinů nacistů plně distancovalo, platí za válku reparace, Němci se za to stydí. Proběhla změna režimu a zločinný režim byl odsouzen. V Číně se žádné změny neudály, pro režim je celá událost tabu, dělá, že se nic nestalo, nikdo se za nic neomluvil, vládne pořád stejná komunistická svoloč. Navíc je celá událost obrovsky cenzurována, většina mladších obyvatel ani neví, co se tenkrát stalo, jelikož se o tom hnusu nesmí mluvit, za to hrozí v lepším případě doživotí.

   Opravdu jsi takový hlupák, že chceš tyhle dvě události srovnávat? Asi jo. :D Prostě jsi fakt charakter, to se snad nedá ani vyjádřit. Srovnávat Německo a Čínu :D Koukám, že jsi docela senilní už.

  • Ne, ty jsi úplný hlupák….ani jsi nepochopil, co jsem tim chtěl říct. Co bylo, to bylo. Lidi dělali hodně špatné věci a jestli ti přijde srovnání vyvrazdovani Židů a všechny neřesti německa jako špatné přirovnání, tak si to normálně hoď. Bylo to kdysi, bylo to špatné a doufejme, ze se to už nikdy dít nebude. A neříkej mi, jak to je momentálně v Číně. Vše si můžu přečíst na internetu stejně jako kdokoliv jiný, nemůžu a nikdo nemůže nějak objektivně hodnotit, pokud si tam něco nezazije… V Číně se žádné změny neudaly? Takže se tam vyvrazduji lidi třeba? Nebo co? Ty si fakt do huby nevidíš…

   A omluvy? Ty hnupe, když ti zsbiju (vědomě, protoze jsem chtěl) třeba matku, nebo otce, k čemu ti ta omluva bude?

  • xzeit: No, jsi senilní a hloupý, víc k tomu není co říct. Ani se s tebou nehodlám dál bavit, musel bych se za to stydět. Strašná komunistická socka jsi, fuj.

  • A že ses mě na nic neptal? Neptal, ale taky jsi psal o mě a o tom co dělám takže reaguji. To bych pak mohl napsal to samé, že jsem se tě na nic neptal, když jsi reagoval na mentala. Ale tak krásně ses v tom našel, že?

  • Však ty na to nemáš, tak raději sklop uši a padluj. Jako vždy. To víš že jo, komunistická socka, no musím se ti smát. Tak strašně rád používáš ty dvě slova, beztak k tomu máš hodně blízko..

  • „Vše si můžu přečíst na internetu stejně jako kdokoliv jiný, nemůžu a nikdo nemůže nějak objektivně hodnotit, pokud si tam něco nezazije… V Číně se žádné změny neudaly? Takže se tam vyvrazduji lidi třeba? Nebo co? Ty si fakt do huby nevidíš…“

   Takze treba S Korea je taky v poho, protoze to vetsina lidi nezazije, tak to nema smysl hodnotit… boze. Koncentracni tabory a podobne zverstva mas v Cine do ted. Navic za tu dobu pribyly nove metody – monitorovani obyvatelstva, silnejsi cenzura apod. Ne, neni to hezky rezim a da se tak objektivne zhodnotit bez toho abys to „zazil“, opak tvrdi jen rudousi jako ty, snad uz ta generace vymre..

  • Lukass71: vzpamatuj se ?. Srovnávat prevychovne tábory teroristů s koncentračními za druhé světové ?. To už můžeš rovnou vytahnout třeba věznice kdekoliv po světě.. Monitorování obyvatelstva….je to trochu extrém, ale když se podíváš například na ČR, tak dneska je na každém rohu taky kamera, nehledě na to, že svá data dobrovolně odevzdáváš Googlu apod. a ve zkratce asi tak. Pokud žiješ sporadany a slušný život, nedelas vytrznosti apod. tak můžeš být v klidu… Můžeš zkusit nějaky zločin a i u nás na tebe dříve, či později přijdou. Kamery, komunikace… dneska prostě jen tak neutečeš. Jak to mají v Číně, tak to mají. Neříkám že je to super a že bych tam bydlel a nechci to ani nijak rozebírat, protože to není to o co bych měl zájem. To ty a pár ostatních jste dali dohromady mě a politický režim Číny dohromady , protože mám momentálně výrobek od čínské společnosti Huawei. Takže se už vzpamatuj a přestaň do toho míchat politiku. Že neumíš oddělit technologii a politiku je tvůj problém. A ne, nedá se vše objektivně zhodnotit než toho, aniž bys něco zažil. Vše má svoje pro i proti a i tady bylo za komunismu něco k dobru a něco špatně. Stejně jako teď je spousta věcí fajn ale taky špatně…

 5. xzeit: Asi největším problémem je to, že jde o technologie. Naprosto odosobnělá věc, která je od politiky na první pohled velmi vzdálená. To, že někoho zajímá technologie a nic kolem je věc, na kterou právě Čína vsadila. A jako v mnoha dalších věcech se jim to bohužel daří. Navíc telefony jsou ještě menší zlo. To, o co se skutečně hraje, jsou sítě a infrastruktura, kterou Huawei dodává za výhodné ceny (dost možná i dotované režimem). Před nimi kromě jiných varuje i česká BIS. Na komunikaci je stále závislejší každá vyspělá země. Jak zde psal Lukass – politika souvisí naprosto se vším. Takže mávnout nad tím rukou je prostě obrovská chyba. Dělá ji ale většina lidí, proto jsme tam, kde jsme…

  • Špatně jsi to pochopil. Já se bavím o technologii jako takové. Fakt tomu produktu, který se vyrobí je celkem jedno, jestli ho vyrobili v Číně a nebo v USA. To že může dojít k jakési customizaci není chyba technologie. Ano, BIS varuje, ale sama neví, před čim…a to je téma na další pohádku. Určitě nad ničím nemavam rukou, jenomže se za celou dobu různých podezření z něčeho nedokázalo vůbec nic a ještě by mě zajímalo, kde teda jsme? Jestli někde jsme, tak hlavně z důvodů politických a firemních v naší zemi.

  • Snad si dokážeš představit si například hudbu, která se ti líbí bez toho, aniž bys potřeboval znát interpreta. Tak si představ technologii u které neznáš vyrovce, není tam značka ani kde to bylo vyrobeno. Znáš jen parametry… tak se na to podívej a ne že to vyrobil nějaký dělník za malé peníze v ne lidských podmínkách… (tady ve skutečnosti reálné ani nevíš, jaké ty podmínky byly, to bys musel projít celým výrobním procesem….)

  • Tak někteří zkrátka vidí dál než na GHz číslo na krabičce no. Díky bohu.

  • Ne že vidí, ale umí se podívat. Však co ty tu řešíš, nemáš taky nějakou činu?

  • Uni, tak nám vysvětlí,co ty jsi zahlédl v dálce za GHz číslem na svém bazarovém, čínském šuntu. GHz to určitě nebudou, ani parametry nebo technologie obecne ne.

  • Xzeit
   Půjdu proti proudu a asi jediný se tě tady zastanu.
   Čína je jaká je ano tajy se mi spousta věcí nelíbí ale pokud mi bude něco vyhovovat tak si to prostě koupím… To bycvh si nesměl koupit od Číňanů vůbec nic vcetne oděvů a dalšího… podmínky ve kterých lidé pracuji a žijí nejsou nejlepší ale s tím mnoho nesvedeme a bojkotovat jejich výrobky je nesmysl…. půl planety je na Číně závislá.
   Taky můžu říct nekoupím si německé auto protože třeba člověk co ho komoletoval je vnuk nějakého fasouna?
   Ohledně té hudby podobné… poslouchám tvrdší hudbu a mma zavrhnout hned treba Dave Mustaina z Megadeth jen kvůli tomu že v mládí se živil prodejem drog? Je to nesmysl

 6. Franta Tyčka

  Zajímavé – přehledné.
  Jinak poprosím o úklid, šíleně to tady.
  Obrázek společnosti.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).