Domů » Bleskovky » Apple: prodeje iPhonů se propadají, tržby za služby jsou rekordní

Apple: prodeje iPhonů se propadají, tržby za služby jsou rekordní

Apple zveřejnil výsledky svého hospodaření za první čtvrtletí letošního roku, které má ve fiskálním roce kalifornské firmy pořadové číslo 2. Apple za první tři letošní měsíce utržil 58 miliard dolarů (asi 1,33 bilionů korun), což je meziročně o 5 procent méně. Čistý zisk se ztenčil dokonce o 16 procent, a to z loňských 13,82 miliard dolarů na současných 11,56 miliard (asi 264,2 miliard korun).

Příjmy z iPhonů klesají, tržby ze služeb jsou rekordní

Přímo od Apple jsme se opět nedozvěděli prodeje jednotlivých zařízení, můžeme je pouze odhadovat z příjmů z jednotlivých odvětví. Na iPhonech Apple utržil 31,05 miliard dolarů, což je o 17 procent méně než loni. Tržby z počítačů Mac stagnují (tržby 5,5 miliard dolarů), o iPady se meziročně zájem zvýšil, nebo si fanoušci značky kupují dražší modely; tržby z nich vzrostly o 20 procent na 4,872 miliard dolarů.

Apple iPhone Watch iMac MacBook

Skokany tohoto kvartálu se stala ostatní zařízení (hodinky, příslušenství, domácí elektronika) a služby. Příjmy ostatního hardwaru narostly o 30 procent a stanovily nový vlastní rekord, to stejné platí i o službách, které do trezorů Apple přinesly 11,45 miliard dolarů, což je meziročně o 16 procent více.

Šéf Apple Tim Cook se v hovoru k investorům pochlubil, že na světě je aktuálně 1,4 miliardy aktivních jablečných zařízení. Výsledky Apple investory potěšily a cena akcií narostla o 4 procenta.

Nepřehlédněte – Tim Cook: sedm faktů, o kterých jste možná nevěděli

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments