Domů » Bleskovky » Huawei s řadou Mate 30 slaví úspěch. Celosvětově prodal 12 milionů kusů

Huawei s řadou Mate 30 slaví úspěch. Celosvětově prodal 12 milionů kusů

Huawei v roce 2019 zlomila vaz zejména obchodní válka USA a Číny. Ta způsobila, že Huawei nemůže plně využívat služby Google a zejména pak Android v jeho úplné podobě. Pro evropské zákazníky tento krok učinil smartphony Huawei nezajímavými a nové modely se zde neprodávají. Ztrátu utrpěla především vlajková loď jménem Mate 30 Pro, která je kromě absence služeb Google skvělým telefonem.

Huawei Mate 30 Pro02
Huawei Mate 30 Pro v celé své kráse

Telefon, který také drží první místo v žebříčku DxOMark, je i přes veškeré problémy vcelku úspěšným modelem a Huawei se chlubí, že už prodal přes 12 milionů kusů řady Mate 30. Kvůli tomu, že Huawei v tento moment až na několik vybraných regionů neprodává telefony mimo Čínu, je vcelku jisté, že naprostá většina prodejů pochází právě z domoviny Huawei.

Hardwarové parametry Huawei Mate 30 Pro
Systém: Android 10
Rozměry: 158,1 x 73,1 x 8,8 mm, Hmotnost: 198 gramů
Čipset: Kirin 990 (5G), octa-core, 2x 2,86 GHz Cortex-A76, 2x 2,36 GHz Cortex-A76, 4x 1,95 GHz Cortex-A55
RAM: 8 GB, Interní paměť: 256 GB, Pam. karta:
Displej: OLED, 6,53", Full HD+, 1176 × 2400 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 32 Mpx, f/2.0, 4K video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac/ad (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4500 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Taková prodejní čísla nejsou zrovna malá, ale i tak je v nich cítit pokles poptávky a bez omezení služeb Google by byla úspěšnost tohoto modelu rozhodně větší. Od představení řady P40 nás už dělí jen pár týdnů a pokud se nestane zásadní přelom v obchodní válce, tak i nadcházející modely přijdou s omezením v podobě absence Google služeb. Bude zajímavé sledovat, jakým směrem se Huawei vydá – jako nejpravděpodobnější se jeví použití vlastních služeb a systému Harmony OS.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

Diskuze k článku

  1. víte, že zábavný faktor je … teď dny lidé odemykají telefony Huawei snadněji. nedávno někdo zveřejnil svého průvodce odemykáním FRP online.

    [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).