Domů » Bleskovky » Huawei opět vévodí fotografickému žebříčku DxOMark. Pomohl software

Huawei opět vévodí fotografickému žebříčku DxOMark. Pomohl software

Trůn nejlépe fotících smartphonů na serveru DxOMark okupují vesměs smartphony Huawei, které se o své prvenství dělí velmi neochotně; Huawei Mate 30 Pro se například poslední měsíc musel dělit o svoji slávu s Xiaomi Mi Note 10. Nyní se ale opět Huawei na nejvyšší příčce osamostatňuje.

huawei mate 30 pro 5g

Update fotoaparátu za dva body navíc

Paradoxně se na ni vyšvihl smartphone Huawei Mate 30 Pro 5G, který používá naprosto stejnou fotografickou výbavu jako základní Mate 30 Pro. Důvod zlepšení hledejme v softwaru; společnost Huawei za poslední měsíc provedla aktualizace u některých svých modelů, které přinesly i mírné zlepšení záznamu fotografií a videa.

Hardwarové parametry Huawei Mate 30 Pro
Systém: Android 10
Rozměry: 158,1 x 73,1 x 8,8 mm, Hmotnost: 198 gramů
Čipset: Kirin 990 (5G), octa-core, 2x 2,86 GHz Cortex-A76, 2x 2,36 GHz Cortex-A76, 4x 1,95 GHz Cortex-A55
RAM: 8 GB, Interní paměť: 256 GB, Pam. karta:
Displej: OLED, 6,53", Full HD+, 1176 × 2400 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 32 Mpx, f/2.0, 4K video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac/ad (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4500 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

DxOMark tvrdí, že bylo vylepšeno zachování detailů a lépe se podařilo zkrotit šum. Obecně se také zlepšilo ostření při přiblížení, fotografování za slabšího osvětlení a zvýšen byl také dynamický rozsah při použití bokeh režimu. V záznamu videa došlo ke zlepšení automatického ostření a k efektivnější redukci šumu. Za nevýhodu pak DxOMark bere sníženou efektivní ohniskovou vzdálenost ultraširoké kamery, kterou zapříčinil nový algoritmus proti zkreslení.

dxo

Huawei Mate 30 Pro 5G získal v testu o dva body více (134 za fotografii, 102 za video; celkem 123 bodů), než varianta bez 5G. Jelikož ta má totožný hardware, a navíc také dostává aktualizace, dá se říci, že podle DxOMark jsou nejlepší fotomobily obě dvě verze.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Škoda té ultrawide kamery u tohoto modelu. Menší záběr je mínus. A ještě tuším, že macro režim jako u předchozího modelu není.

  2. Tak samozřejmě, že to je dneska hlavně o software. Stačí se podívat, jak se dramaticky zlepší foky (zejména ty za špatného osvětlení), když se u většiny telefonů vymění stock aplikace na focení za port Gcam od Google.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).