Domů » Bleskovky » Huawei P40 Pro na nových renderech: pět fotoaparátů vzadu, dva vpředu

Huawei P40 Pro na nových renderech: pět fotoaparátů vzadu, dva vpředu

Společnost Huawei se s řadou smartphonů Mate 30 na západní trhy nežene, připravované modely řady P40 by ale měly být dostupné globálně. Jejich premiéra se odehraje v prvním kvartále příštího roku, na telefonech poběží systém Android 10 ochuzený o Google služby. Jak bude pravděpodobně vypadat vrcholový model P40 Pro, odhalují nové neoficiální rendery od 9TechEleven.

huawei p40 1 1

Huawei P40 Pro : opravdu tenké rámečky

Můžeme-li vytvořeným obrázkům věřit (jsou prý vytvořené na základě oficiálních CAD návrhů), čeká nás smartphone s minimálními a symetrickými rámečky okolo displeje, přičemž selfie kamerka bude řešena oválným výřezem v levém horním rohu obrazovky. Selfie kamerku mají tvořit dva snímače (pravděpodobně klasický a ultraširokoúhlý), hlavní fotoaparát v obdélníkovém fotomodulu má být tvořen celkem pěti čočkami a LED bleskem.

huawei p40 2 1

Kamerku vlevo dole reprezentuje čtvercová čočka, jedná se tak nepochybně o hranol periskopického modulu pro bezztrátové optické přiblížení. Dále můžeme očekávat klasickou kameru, ultraširokoúhlý snímač a patrně ToF senzor; smysl páté čočky nám zatím není znám. Na jednom z obrázků je také patrný černý kruh na zádech, který pravděpodobně symbolizuje umístění cívky pro bezdrátové nabíjení.

huawei p40 3

Smartphony Huawei P40 budou představeny v březnu příštího roku v Paříži, pohánět je bude čipset Kirin 990, který přinese nejen vysoký výkon, ale i nativní podporu sítí 5G.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).