Domů » Bleskovky » Harmony OS od Huawei uvidíme příští rok na více zařízeních. Půjdou i na globální trh

Harmony OS od Huawei uvidíme příští rok na více zařízeních. Půjdou i na globální trh

Huawei stále nemá kvůli restrikcím amerického ministerstva obchodu přístup k aplikacím a službám Google, z tohoto důvodu se jeho nejnovější smartphony řady Mate 30 nedostaly na západní trhy. Přestože čínská firma stále doufá v obnovení spolupráce s Google, připravuje si zadní vrátka v podobě operačního systému Harmony OS. Ten má být jedním systémem pro různé typy zařízení, mezi nimiž by neměly chybět ani chytré telefony.

Harmony OS

Zařízení s Harmony OS zamíří do Evropy, smartphony to však nebudou

Platforma Harmony OS byla zatím použita pouze na televizoru Honor Vision, v blízké budoucnosti by se ale měla rozšiřovat na další zařízení. Podle aktuálního oficiálního vyjádření Huawei můžeme očekávat její použití na chytrých hodinkách, inteligentních reproduktorech, televizorech a také na náhlavních VR soupravách. Potěšující je, že všechna tato zařízení se mají mimo jiné prodávat i v Evropě.

Huawei Harmony OS

Podle Huawei zatím nemáme očekávat nasazení Harmony OS na smartphonech, kde bude čínský gigant věrný Androidu, pro západní trhy však musí nahradit služby a aplikace Google vlastním řešením. Je jen na vývojářích aplikací a her, zda na tuto hru přistoupí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jklejna58
Uživatel
jklejna58
Offline

Pořád se volalo po konkurenci, tak ať se jim daří jako googlu.

Skylark
Uživatel
Skylark
Offline

Vlk taky sliboval..