Domů » Články » Obchodní válka je neohrozila: Huawei hlásí o čtvrtinu vyšší meziroční růst příjmů

Obchodní válka je neohrozila: Huawei hlásí o čtvrtinu vyšší meziroční růst příjmů

Společnost Huawei oznámila své obchodní výsledky za třetí čtvrtletí letošního roku. Během prvních tří čtvrtletí letošního roku vygenerovala tržby ve výši 610,8 miliard CNY, což představuje meziroční nárůst o 24,4 %. K růstu došlo v oblasti spotřebitelské elektroniky a smartphonů. Dodávky chytrých telefonů společnosti Huawei v prvních třech čtvrtletích roku 2019 přesáhly 185 milionů kusů, což představuje meziroční nárůst o 26 %. Společnost také zaznamenala růst v případě dalších produktů, jakými jsou například počítače, tablety, nositelná elektronika (tzv. wearables) a inteligentní audio produkty.

Rozšiřování 5G pokračuje

Současně došlo také k urychlení komerčního nasazení 5G sítí po celém světě. Huawei pokračoval v zavádění inovativních řešení, jako je například 5G Super Uplink. Společnost také spolupracuje s průmyslovými partnery na vytvoření průmyslové aliance a průmyslové inovační základny pro 5G sítě, které umožní inovaci a další rozvoj operátorů.

5G síť připojení rychlost

K dnešnímu dni Huawei podepsala již více než 60 komerčních smluv na 5G sítě s předními světovými operátory a dodala na globální trhy více než 400 tisíc 5G masivních aktivních anténních jednotek MIMO (AAU). Stejně tak i výroba a dodávky optického přenosu, datové komunikace a IT produktů společnosti Huawei nepřetržitě rostly.

Huawei investuje do cloudu

Dochází také k akceleraci vývoje cloudových služeb. Ve třetím čtvrtletí Huawei oznámil svou výpočetní strategii a vydal Atlas 900, nejrychlejší počítač na světě pro trénink umělé inteligence (AI). Mezi další inovativní produkty, které společnost uvedla, patří také HUAWEI CLOUD Ascend AI, 112 nových služeb poháněných procesory Kunpeng a Ascend, nebo například Industrial Intelligent Twins.

Huawei logo

Tyto produkty dosáhly významných průlomů ve státní správě, u poskytovatelů internetových služeb (ISP), v automobilovém průmyslu, financích a mnoha dalších odvětvích. Tři miliony podnikových uživatelů a vývojářů použili Huawei Cloud k vývoji svých produktů a řešení.

Rychlým rozvojem prošel také ekosystém Huawei Mobile Services (HMS), a v současné době pokrývá více než 170 zemí a regionů, a spolupracuje s více než 1,07 miliony registrovaných vývojářů po celém světě.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments