Domů » Bleskovky » Huawei představuje model Enjoy 6: Kovová nižší třída se 3 GB RAM a AMOLED displejem

Huawei představuje model Enjoy 6: Kovová nižší třída se 3 GB RAM a AMOLED displejem

Čínská společnost Huawei se na nižší třídu soustředila především modely dceřiné společnosti Honor. Je proto milým překvapením, že Huawei na tento segment nezapomnělo a pod jménem Huawei Enjoy 6 představuje nový model, který bude lákat na zajímavé parametry, solidní zpracování a dobrou cenu.

 

Dominantou zadní strany jsou kovová záda, čtečka otisků prstů a 13Mpx fotoaparát. Naopak přední strana překvapí – Huawei vsadilo na 5palcový AMOLED displej, jehož rozlišení je 1 280 x 720 pixelů. AMOLED displeje byly doposud výsadou především dražších modelů, takže za tento krok lze Huawei určitě pochválit. Aby byl výčet kompletní, na přední straně se nad displejem ukrývá už jen 5Mpx selfie kamerka.

huawei-enjoy-6-colors

Pod kapotou tiká procesor MediaTek MT6750, kterému pomáhají nadstandartní 3 GB paměti RAM. Na uživatelská data je připravené 16GB úložiště, které lze navíc rozšířit paměťovými kartami microSD a o dostatečnou výdrž se postará 4 100mAh baterie. Ačkoliv je novinka určená primárně pro čínský trh, Huawei nemá problém vydat i globální verzi. Cena by se měla pohybovat okolo 6 000 Kč (s DPH).

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

3 komentářů

  1. Velikost displeje? Jinak 4100mAh vypadá slibně a na 5.2-5.5″ by byla dostačující.

  2. Zase to bude klasická Čína- dualsim nebo karta?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).