Domů » Bleskovky » Huawei P20 a P20 Plus: tiskové snímky předních stran odhalují vykrojené displeje

Huawei P20 a P20 Plus: tiskové snímky předních stran odhalují vykrojené displeje

Společnost Huawei na MWC přivezla nový notebook a dva tablety, premiéru smartphonů nové vlajkové řady P20 si schovává na později, konkrétně na 27. března. Celkem jsou očekávány tři nové modely – vlajkový P20, ještě „vlajkovější“ P20 Plus (Pro) a odlehčený P20 Lite. První dva jměnované telefony mají zobrazovat následující rendery.

Z nich je patrné, že Huawei chce po vzoru iPhonu X či Essential Phone využít výřezu v horní části displeje k umístění čelní kamerky a senzorů, a přitom zachovat dojem z celoplošného displeje. Ten však nebude roztažen symetricky do všech stran, oba telefony mají mít na spodní straně bradu – P20 Plus (Pro) pouze s logem výrobce, klasická „pé dvacítka“ se čtečkou otisků prstů. Tento design koneckonců koresponduje s tím, co v minulém týdnu odhalila čínská certifikace TENAA.

Huawei P20 navštívil čínskou certifikaci: obrázky odhalují finální podobu

Zatím to vypadá, že hlavní fotoaparát se třemi čočkami dostane pouze nejvybavenější P20 Plus (Pro), zatímco ostatní dva si budou muset vystačit s duální kamerou. Trojitý fotoaparát má být tvořen barevným 12Mpx senzorem, 16Mpx monochromatickým senzorem a 16Mpx kamerkou s velkou ohniskovou vzdáleností. Jedna z těchto složek (zřejmě první) má být opticky stabilizována a překryta optikou se světelností f/1.8.

U většího modelu se také spekuluje o 6″ FullHD+ displeji, 4 000mAh baterii a paměťových variantách 6/128 a 8/256 GB. Více o chystaných telefonech řady P20 zatím nevíme, jsme si jistí, že v následujících týdnech bude informací o nich přibývat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Nevzhledný hnus.

  2. Co zase blbnou stim displej podle mne jeto odporné, podle mne Samsung nebo LG je hezčí tam nechat proužek v celku

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).