Domů » Bleskovky » Huawei P20 navštívil čínskou certifikaci: obrázky odhalují finální podobu

Huawei P20 navštívil čínskou certifikaci: obrázky odhalují finální podobu

Společnost Huawei představí měsíc po veletrhu MWC své nové smarpthony řady P20. Očekávány jsou tři modely – standardní Huawei P20, odlehčený P20 Lite a pak nejvyšší P20 Pro/Plus. Vzhled jednoho z nich pod kódovým označením EMILY (EML-AL00 a EML-TL00) nyní odhaluje certifikace TENAA, zahraniční zdroje tvrdí, že se jedná o standardní P20, může to být ale i zmíněná odlehčená verze.

Design zařízení totiž vůbec neodpovídá obrázkům prototypu, které jsme měli možnost spatřit v týdnu (více informací). Telefon na obrázcích má klasický tvar s přiměřeně širokými rámečky, na tom spodním se bude nacházet čtečka otisků prstů. Zda bude displej při horní straně vyříznutý, není z obrázků patrné.

Nepotvrzuje se ani dotyková ploška namísto klasických tlačítek pro změnu hlasitosti, ani dříve spekulovaný fotoaparát se třemi čočkami – na zádech je oválný fotomodul se dvěma čočkam, LED bleskem a potvrzením, že za kamerou částečně stojí i společnost Leica. Logo Huawei na zádech nenajdeme, pouze název firmy otočený o 90°. Vzhledem k předělům na horní a spodní straně budou záda patrně vyhotovena z kovu, jednou z barevných variant bude vyobrazená modrá.

K premiéře řady Huawei P20 dojde 27. března v Paříži. Čínský gigant láká na akci následující upoutávkou, která potvrzuje jak jméno nové vlajkové lodě, tak (nepřímo) přítomnost tří čoček hlavního fotoaparátu. Dostane jej pouze verze Plus/Pro?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments