Domů » Bleskovky » Huawei P20 navštívil čínskou certifikaci: obrázky odhalují finální podobu

Huawei P20 navštívil čínskou certifikaci: obrázky odhalují finální podobu

Společnost Huawei představí měsíc po veletrhu MWC své nové smarpthony řady P20. Očekávány jsou tři modely – standardní Huawei P20, odlehčený P20 Lite a pak nejvyšší P20 Pro/Plus. Vzhled jednoho z nich pod kódovým označením EMILY (EML-AL00 a EML-TL00) nyní odhaluje certifikace TENAA, zahraniční zdroje tvrdí, že se jedná o standardní P20, může to být ale i zmíněná odlehčená verze.

Design zařízení totiž vůbec neodpovídá obrázkům prototypu, které jsme měli možnost spatřit v týdnu (více informací). Telefon na obrázcích má klasický tvar s přiměřeně širokými rámečky, na tom spodním se bude nacházet čtečka otisků prstů. Zda bude displej při horní straně vyříznutý, není z obrázků patrné.

Nepotvrzuje se ani dotyková ploška namísto klasických tlačítek pro změnu hlasitosti, ani dříve spekulovaný fotoaparát se třemi čočkami – na zádech je oválný fotomodul se dvěma čočkam, LED bleskem a potvrzením, že za kamerou částečně stojí i společnost Leica. Logo Huawei na zádech nenajdeme, pouze název firmy otočený o 90°. Vzhledem k předělům na horní a spodní straně budou záda patrně vyhotovena z kovu, jednou z barevných variant bude vyobrazená modrá.

K premiéře řady Huawei P20 dojde 27. března v Paříži. Čínský gigant láká na akci následující upoutávkou, která potvrzuje jak jméno nové vlajkové lodě, tak (nepřímo) přítomnost tří čoček hlavního fotoaparátu. Dostane jej pouze verze Plus/Pro?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

 1. Keby som bol na predstavení a ako novinár sa mal možnosť porozprávať s ľuďmi čo majú tieto telefóny na starosti hneď prvá otázka by bola: „Prečo sa snažíte zakaždým silou mocou kopírovať dizajn Applu? alebo keď vydá niečo Apple tak sa opičiť a nejdete vlastnou cestou? Čo Vás k tomu vedie byť v tieni značky ktorú si ľudia ktorí majú záujem o Vaše produkty nekupujú? Keby mali záujem o Apple kúpa si ten a nekupujú si Vašu značku. “
  To by som si pozrel reakciu.

  Keby Apple dal hlavný foťák pod displej a do zadu by dal mirkrofón a slúchadlo polovica výrobcov by to tak urobila tiež lebo nemajú rozum a len pozrú aha má to tak Apple tak aj my ….
  Takú značku odmietam vlastniť to už naozaj radšej kúpim Apple…

  • Vies preco???
   Lebo z 50 znaciek smartfonov na trhu ma len jedna jedina firma- Apple 50% zisku z predaja.

 2. No ten vystouply fotoaparát je hrůza. To měli fakt raději srovnat a dát tam větší Aku,nebo cviku pro bezdrátové nabíjení. Chválím Huawei za správné umístění čtečky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).