Domů » Bleskovky » Prototyp Huawei P20 na prvních fotografiích: tři fotoaparáty možná dostane pouze Pro verze

Prototyp Huawei P20 na prvních fotografiích: tři fotoaparáty možná dostane pouze Pro verze

Společnost Huawei se sice veletrhu MWC zúčastní, pravděpodobně ale do Barcelony nové vlajkové smartphony řady P20 nepřiveze, na jejich premiéru má vyhrazený termín o měsíc později. Redaktoři serveru AndroidAuthority získali přístup k prototypu Huawei P20 a pochlubili se s ním na svých stránkách.

Jelikož se jedná o prototyp, finální design se může v některých detailech lišit, můžeme se ale přesvědčit, jaké je designové smýšlení čínského giganta. Zařízení na obrázcích se designově podobá podzimní řadě Mate 10, důraz je kladen na velmi tenké rámečky po všech stranách displeje, zejména čelo a brada se ve srovnání s generací P10 zmenší radikálně.

Co je však zajímavé, oproti předchozím únikům telefon postrádá výřez v displeji a hlavní fotoaparát se třemi čočkami. Podle zdrojů redaktorů AndroidAuthority budou tyto atributy dostupné pouze u vyššího modelu s označením P20 Pro nebo Plus. Standardní Huawei P20 má mít pouze dvě čočky, fotoaparát bude stále ladit Leica.

Pozoruhodná je také absence tlačítek pro změnu hlasitosti – možná se jedná o záležitost prototypu, nebo bude Huawei měnit hlasitost u tohoto modelu jinak – buď skrytými senzory (nad zapínacím tlačítkem se nachází tečky naznačující dotykovou plošku) nebo jiným způsobem.

Chybí také čtečka otisků prstů, tu by mohlo nahradit snímají obličeje uživatele ve 3D, podobně jako to umí iPhone X. Spodní strana prototypu je vyplněna dvěma výduchy pro reproduktor (P10 měl pouze jeden) a USB-C portem uprostřed. 3,5mm jack na těle telefonu chybí.

Jsme zvědaví, zda se nakonec tento design potvrdí, nebo Huawei za měsíc ukáže v Paříži odlišný telefon. Jak by se vám v této podobě Huawei P20 líbil?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments