Domů » Bleskovky » Huawei P20 a Mate 10 brzy dostanou GPU Turbo vylepšení. Dočkají se i Honory

Huawei P20 a Mate 10 brzy dostanou GPU Turbo vylepšení. Dočkají se i Honory

V Huawei našli způsob, jak zrychlit grafický výkon svých smartphonů, účinnost zpracování grafických operací se má zlepšit až o 60 procent, zatímco spotřeba má o 30 % klesnout. Poprvé byla funkce GPU Turbo demonstrována v červnu u smartphonů Huawei Play a Honor 9i, dočká se ale i zástup dalších zařízení.

První vlna aktualizací se rozběhne už příští měsíc, kdy mají GPU Turbo dostat smartphony z řad Huawei P20 a Mate 10. Oficiální harmonogram aktualizací vypadá následovně:

 • Srpen – Huawei Mate 10, Mate 10 Pro, Mate RS, P20 a P20 Pro
 • Září – Huawei Mate 10 Lite, Nova 2i, Huawei P Smart, Huawei P20 Lite a Huawei Y9 (2018)
 • Listopad – Huawei Mate 9 a Mate 9 Pro, P10 a P10 Plus

Využití GPU Turbo nebude automatické

Kromě těchto telefonů se mají dočkat i vybrané smartphony značky Honor. K úplnému odemknutí potenciálu GPU Turbo je zapotřebí součinnost vývojářů, v současnosti umí výhody této funkce využít hry PUBG Mobile a Mobile Legends: Bang Bang. Další hry a graficky náročné aplikace (včetně AR a VR titulů) mají následovat. My v redakci brzy začneme GPU Turbo mód testovat na Honoru 10, který se podpory této funkce také oficiálně dočká.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Jinými slovy našli nějaký megabug, opravu musí udělat vývojář a ještě na tom staví marketing. Zde je to na uznalý potlesk.

 2. honor 7x kdy
  ?

 3. Paráda je to dobrá zpráva od Huawei ???? podpora je v dnešní době velmi důležitá

 4. Dobry den, diky za clanek a prosim o prubezne informace o testovani GPU Turbo. Vlastnim Honor 10 a velice netrpelive cekam na jakekoliv novinky o teto funkci :)

  • Mám honor 10 a Teda nepocituji nedostatek výkonu. Spíš mi Vadí jak se telefon rozpálí

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).