Domů » Bleskovky » Huawei P20 a Mate 10 brzy dostanou GPU Turbo vylepšení. Dočkají se i Honory

Huawei P20 a Mate 10 brzy dostanou GPU Turbo vylepšení. Dočkají se i Honory

V Huawei našli způsob, jak zrychlit grafický výkon svých smartphonů, účinnost zpracování grafických operací se má zlepšit až o 60 procent, zatímco spotřeba má o 30 % klesnout. Poprvé byla funkce GPU Turbo demonstrována v červnu u smartphonů Huawei Play a Honor 9i, dočká se ale i zástup dalších zařízení.

První vlna aktualizací se rozběhne už příští měsíc, kdy mají GPU Turbo dostat smartphony z řad Huawei P20 a Mate 10. Oficiální harmonogram aktualizací vypadá následovně:

  • Srpen – Huawei Mate 10, Mate 10 Pro, Mate RS, P20 a P20 Pro
  • Září – Huawei Mate 10 Lite, Nova 2i, Huawei P Smart, Huawei P20 Lite a Huawei Y9 (2018)
  • Listopad – Huawei Mate 9 a Mate 9 Pro, P10 a P10 Plus

Využití GPU Turbo nebude automatické

Kromě těchto telefonů se mají dočkat i vybrané smartphony značky Honor. K úplnému odemknutí potenciálu GPU Turbo je zapotřebí součinnost vývojářů, v současnosti umí výhody této funkce využít hry PUBG Mobile a Mobile Legends: Bang Bang. Další hry a graficky náročné aplikace (včetně AR a VR titulů) mají následovat. My v redakci brzy začneme GPU Turbo mód testovat na Honoru 10, který se podpory této funkce také oficiálně dočká.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments