Domů » Bleskovky » Huawei oslavuje: prostředí EMUI 10 běží na 50 milionech zařízení

Huawei oslavuje: prostředí EMUI 10 běží na 50 milionech zařízení

Huawei poctivě aktualizuje své smartphony na operační systém Android 10, který je v případě čínského výrobce svázaný s prostředím EMUI 10. Huawei se na čínské sociální síti Weibo chlubí, že toto prostředí již běží na 50 milionech zařízení, zejména díky masivnímu vypouštění aktualizací v posledních týdnech.

emui 10

Prostředí EMUI 10 bylo poprvé představeno 9. srpna loňského roku a přineslo uživatelům telefonů Huawei/Honor tmavý mód, konzistentnější prostředí, možnost snadného propojení s počítačem a také herní mód GPU Turbo 3.0. U zařízení vydaných před květnem loňského roku běží EMUI 10 na klasickém Androidu 10 s Google službami, na pozdějších telefonech už aplikace a služby Google chybí, přičemž Huawei se snaží nahrazovat je vlastními alternativami.

huawei

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Příkladná podpora a tady výrazná vylepšení.

  2. No MIUI je tedy lepší a víc rozšířená v mobilech.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).