Domů » Bleskovky » Huawei má náhradu za Google mapy. Na svou stranu získal silného partnera

Huawei má náhradu za Google mapy. Na svou stranu získal silného partnera

Na nových telefonech Huawei sice najdeme systém Android, ten je ale kvůli americko-čínské obchodní válce ochuzen o služby a aplikace Google. Na čínském trhu se kvůli domácím restrikcím nejedná o žádný problém, avšak na západních trzích jsou uživatelé na aplikace a služby Google zvyklí.   Huawei se proto snaží nastartovat vlastní ekosystém služeb, jehož součástí budou i různé alternativy za služby a aplikace od Google.

TomTom jako výchozí navigace v telefonech Huawei

U některých funkcí si čínský gigant vystačí vlastních silou, u některých pak vsadí na některé mimo americké partnery. Jednou ze stěžejních služeb jsou například mapy a navigace, což je oblast, které se Huawei nevěnuje. Čínská firma proto uzavřela partnerství s evropskou společností TomTom, která bude do telefonů Huawei dodávat mapové podklady i navigační software.

tomtom

Detaily smlouvy prozrazeny nebyly a obě firmy zatím neodhalily míru spolupráce. Bude se ale zřejmě jednat o výhodné partnerství pro obě firmy – Huawei získá další dílek do rozbité skládačky, a TomTom najde velké odbytiště pro své mapové a navigační aplikace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments