Domů » Bleskovky » Huawei: ohebný Mate X stále není připraven k prodeji

Huawei: ohebný Mate X stále není připraven k prodeji

Není pochyb, že letošním trendem měly být ohebné smartphony. Bohužel jsme se jich zatím nedočkali, což je takřka půl roku po jejich představení velká škoda. Zatímco Samsung se svým Galaxy Fold na trh přijít chtěl, ale zabránily mu v tom problematické první kusy, Huawei podobný problém neměl. Naopak celou dobu vypadal na černého koně ohebných telefonů a ačkoli se žádné problémy z čínské stáje nehlásily, Mate X na pultech obchodů stále nenajdeme.

Huawei Mate X 02
Huawei Mate X v rozloženém stavu

Huawei má svých problémů dost, z nichž nejvýraznější je stále ještě probíhající obchodní konflikt se Spojenými státy. V těchto nejistých vyhlídkách na budoucnost není divu, že se Číňané nikterak nehnali do uvedení Mate X na trh. Ředitel divize mobilních telefonů společnosti Huawei He Gang nicméně zpožděni vysvětluje jinak.

Snažíme se dodržet vysoké standardy kvality, zní z vedení Huawei

Podle He Ganga za zdržením stojí „vylepšování a zdokonalování” Mate X, aby naplnil přísné firemní standardy. V rámci celého rozhovoru byl He Gang velmi zdrženlivý.

Hardwarové parametry Huawei Mate X
Systém: Android 9.0
Rozměry: 161,3 x 146,2 x 5,4 mm, Hmotnost: 295 g
Čipset: HiSilicon Kirin 980, octa-core 2x 2,6 GHz Cortex-A76, 2x 1,92 GHz Cortex-A76, 4x 1,8 GHz Cortex-A55
RAM: 6/8/12 GB, Interní paměť: 128/256/512 GB, Pam. karta:
Displej: AMOLED, 8″, 1148 × 2480 px, 2200 × 2480 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera:
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4400 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Neustále opakoval vysoké požadavky na kvalitu, kterých prozatím Mate X údajně nedosahuje. Otázce, zda odložení nějak souvisí právě s problémy, kterými si prošel Samsung, se He Gang rovněž vyhnul.

Nepřehlédněte: Huawei Mate X: nadčasová skládačka s ohebným displejem (první dojmy)

Samotný generální ředitel Huawei Richard Yu už jeden z prvních modelů Mate X používá, nicméně ani on nebyl sdílnější, pokud jde o zahájení prodeje. „Budeme si muset ještě počkat,“ pronesl Yu na adresu Mate X.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. s ohebnejma predbehl epl vsechny o nekolik let

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).