Cena:

Huawei Nova 4 se kompletně odhaluje. Dostane obří displej s dírou pro selfie kamerku

Čínský trh se od toho globálního v mnohém liší. Když se má v Evropě představit nový telefon, tak výrobci dělají tajnosti a snaží se vyvolat moment překvapení i když vědí, že jej z 99 procent odhalily všemožné úniky. V Číně naopak obvykle začíná kampaň na nový telefon včetně odhalení vzhledu ještě před jeho představením. To je případ i smartphonu Huawei Nova 4, který bude představen příští týden.

Huawei Nova 4 Official Teaser

Huawei P20 Pro s větším a děravým displejem

Čínský gigant odhalil vzhled telefonu v několika upoutávkách, kromě toho se objevil na několika fotografiích. Parametry pro změnu odhalila čínská certifikace TENAA, takže v podstatě jedinou neznámou veličinou zůstává cena.

Huawei Nova 4 dostane obrovský 6,41″ displej, který budou obklopovat velmi tenké rámečky. Díky tomu se rozměry telefonu udrží na přijatelných hodnotách – 156,47 × 74,8 × 8,2 mm. Zatím není jasné, zda bude na pozici čipsetu dosazen vlajkový Kirin 980, nebo slabší Kirin 710, telefon však má být skvěle připraven na umělou inteligenci, kterou využije například při zpracování fotografií. Operační paměť bude dosahovat kapacity 6 GB.

Trojoký fotoaparát

Ty bude tvořit fotoaparát se třemi čočkami, konfigurace má být 16 + 24 + 16 Mpx. Společně s fotoaparátem budou záda telefonu patřit LED blesku a čtečce otisků prstů. Akumulátor se bude pyšnit kapacitou 3 900 mAh.

Huawei Nova 4 bude mít svoji premiéru příští týden 17. prosince, dostupný bude nejprve na čínském trhu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.